Sabrina

Norma Ann Sykes

Norma Ann Sykes (narozená 19. května 1936), známá jako Sabrina, byla anglická glamour modelka, která má také menší filmovou kariéru. Její hlavní předností byla postava ve tvaru přesýpacích hodin – podivuhodná prsa ve spojení s malým, devatenáctipalcovým pasem. Sabrina měla přirozený moderní poměr 0,47, poprsí 41“ pas 19“ a boky 36“, když začala modelingovou kariéru, v pozdějších letech se začala ještě v pase stahovat a poprsí naopak zvětšovat vycpávkami na radu několika modelingových agentur.
Narodila se v Stockportu, Cheshire, se přestěhovala do Londýna v roce 1952 jako šestnáctiletá a udělala několik nahých fotek. (Malý skandál je vždy užitečný při tvorbě sexuálního symbolu a u Sabriny přišel nedlouho poté, co zazářila na národní scéně. Sabrina pózovala pro několik nahých fotografií, které se byly použity do souboru sexy hracích karet. Sedící nahý profil v této sérii se brzy stal sběratelskou položkou, když Sabrina osobně zničila tolik kopií, kolik se mohlo objevit v obchodech v Londýně.)
V roce 1955 byla vybrána, aby hrála hloupou blondýnu v novém seriálu Arthura Askeye z ITV, Před vašima očima, a to z ní brzy udělalo pojem známý v každé domácnosti. Jako „odpověď Británie na Jayne Mansfield“ Sabrina nikdy neztratila příležitost k publicitě. Její automobil SPZ – „S 41“ – obrátil pozornost k jejímu nejznámějšímu atributu. Britské posádky z 1950 Royal Air Force pojmenovaly některé verze bojového letadla Hawker Hunter „Sabrina“ kvůli dvěma velkým hrbům na spodní straně trupu. Koncem padesátých let britský výrobce nákladních vozidel „ERF“ produkoval těžké nákladní vozidlo s krátkou kapotou přezdívka těchto vozidel byla také „Sabrina“, protože měly „trochu více vepředu“.
V jedné ze svých prvních filmových příležitostí, Blue Murder u St Trinian (1957), měla nemluvící roli, v níž měla pouze sedět na posteli, na sobě noční košili, číst knihu, zatímco akce se konala kolem ní. Objevila se i v několika dalších filmech a pořídila nahrávky jako zpěvačka. Její předposlední film role byla v horroru The Ice House (1969), jako náhrada za Jayne Mansfield, která zemřela při automobilové nehodě. Jejím posledním filmem byl o rok později western Gunslinger Phantom (1970), kde si zahrála po boku stárnoucího Troye Donahue.
V roce 1967 se provdala za Dr. Harolda Melsheimera, hollywoodského plastického chirurga. Rozvedli se po deseti letech. V současné době žije v Hollywoodu.

Vše na Sabrině bylo uměle vyrobeno – její těžký make-up, platinové vlasy, dlouhé řasy, velké poprsí i vosí pas. Ukázalo se to však jako dostatečné, aby se její zjev, stal symbolem pro celou dekádu.

Pseudonym: Sabrina
Skutečné jméno: Norma Ann Sykes
Narozena: 19. května 1936 v Stockportu, Cheshire, Anglie.
Rozměry: 42½ - 17 - 36 palců

Novinové titulky o Sabrině:
The Hunchfront of Lime Grove
The British Bosom
The Careless Cleavage
Britain's Jayne Mansfield
Britain's finest hourglass
England's Maid of the Mountains
Queen of the Big Top
The Juliet with the Built-in Balcony
The average Englishman's Goddess of Glamour.
Poor photographer's model
British TV's first sex symbol

Léta kariéry: 1954-1969
Zlatá éra: 1955-1959
Talenty: modelka, TV celebrita, zpěvačka, filmová a televizní herečka, kabaretní a koncertní umělkyně


Její oficiální stránky http://nylon.net/sabrina/ si určitě nenechte ujít!