Úvod / Klub přátel korzetů / Klub přátel korzetů / Stanovy Klubu přátel korzetů

Klub přátel korzetů

(stanovy)

I. Obecná ostanovení

§ 1. KPK je organizace s vysoce estetickými cíli;
§ 2. sdružuje muže i ženy ochotné pro krásu trpět *;
§ 3. chce vrátit tento neprávem zavržený kousek prádla zpět do šatníků, kam samozřejmě odjakživa patří **;
§ 4. inspiruje milovníky ideálních křivek;
§ 5. poradí, poskytne informace, zprostředkuje kontakt na prvních českých korzetových stránkách;
§ 6. je tu zkrátka především pro ty, jejichž ideálem je vosa ***!

II. Podmínky pro vstup do KPK

§ 1. Podmínkou členství v Klubu přátel korzetů je pouze Váš osobní zájem, který nám oznámíte e-mailem na naši adresu.
§ 2. V budoucnu hodláme zřídit uzavřenou rubriku ve čtvrté podsekci Klubu přátel korzetů. Vstup do uzavřené rubriky "Povídky a jiné od členů KPK" bude možný pouze s přístupovým heslem, které Vám jako členům KPK přidělíme.
§ 3. Zde budeme uveřejňovat privátní texty pouze pro členy KPK (a od členů KPK). Zasílejte své příspěvky na naši kontaktní adresu s předmětem „pro členy KPK“.
§ 4. Ke zřízení uzavřené rubriky nás vedla snaha poskytnout konkrétní výhodu pouze pro členy KPK. Chtěli bychom vytvořit soukromé prostředí (v rámci možností...), kde by členové KPK sdíleli vlastní tvorbu, myšlenky a fantazie.

Vstupte i Vy do Klubu přátel korzetů, nebo jen sympatizujte!
Stačí nám zamailovat (viz adresa) a budeme v přímém kontaktu!

Poznámky:

* Textů o korzetech jsme nakonec našli poměrně dost. O tom se přesvědčíte snadno, když si projdete naše další stránky. Každou chvíli někdo z Klubu přinese výstřižek z novin, kde je vychrtlá modelka s „korzetovou“ kreací, takže by se mohlo zdát, že korzet je opět ve všeobecné oblibě.
Ale je to jinak. Schválně si všimněte, jakým způsobem se o korzetech (a obecně o stahovacím prádle) píše... Slovník všech novinářů vychází z oficiálních textů o dámském prádle z dvacátého století. Tehdejším zvykem (byla to doba „moderny“) bylo odsuzovat všechno „staré“ jako překonané ve jménu toho „nového“, co jsme právě vymysleli. S arogancí sobě vlastní jsme se vysmívali svým předkům, protože jsme přece už „dál“. Jak daleko jsme se tímto způsobem dostali, to ať si ovšem každý přebere...
V názorech na korzety je to vidět skvěle! Podle ustáleného názoru jde o nezdravou, přežilou věc, takže i dnešní novináři ve svých článcích vždy připomenou staré příběhy o tom, jak jedna dívka (obvyklý „konkrétní“ údaj) kdysi umřela na plíce propíchnuté zlomenou kosticí příliš sešněrovaného korzetu.
Přitom ať už se korzety objeví kdekoliv, ihned se o tom píše a publikují se fotky a filmové záběry. Ženy v nich totiž vypadají krásně, jsou atraktivní, sexy, a zmínky o korzetech tak zvedají náklad...
Ovšem teď jsme o století dál. Moderna je zaplaťpánbůh za námi, je doba „postmoderní“, kdy má každý právo na svůj názor. Myslíme, že je právě na čase vykašlat se na všechny ty kecy o „zdravotních následcích“ (My je zmiňujeme jen pro úplnost – jsou i věci daleko škodlivější, a také jsou předmětem svobodné volby...) a přijmout korzety bez nesmyslných výčitek svědomí. Stačí si projít kapitolu o historii a zjistíte, jak dávno už se nosily... (Pro pořádek však dodáváme staré dobré heslo prabáb našich prabách, které říkaly při stahování svého korzetu: "Parádo trp!")


** Je otázkou, zda je vůbec potřeba korzet někam vracet. Opět pouhý pohled do historie postačí k poznání, že korzet ani ve dvacátém století nikdy nezmizel. Jen se stalo neslušným o něm otevřeně mluvit. V kapitole „Další texty o korzetech a stahování“ je pro citována spousta pokryteckých zmínek typu „...ano, můžete použít speciální stahovací prádlo, než se vaše postava opět upraví například dietou nebo vhodným cvičením“. My jsme tedy pro, aby byl korzet otevřeně přiznán jako jedna z možností, jak dosáhnout perfektní postavy. Kdo chce cvičit, ať cvičí, kdo chce držet dietu, ať si poslouží, kdo chce nosit šněrovačku, ať se stahuje – jeho volba!


*** Slůvko „především“ je zdůrazněno proto, že jedinou funkcí korzetu zdaleka není vytváření vosího pasu a že naše stránky se zdaleka nezabývají pouze klasickými šněrovačkami. Jsou tu pro ty, kteří mají poněkud odlišný náhled na ženské tělo (a to především!) než většinová společnost.
Reklamní průmysl ovlivňuje masy podle svých zájmů a s použitím velkých finančních prostředků se to samozřejmě daří. A tak má většina za to, že krásné tělo musí být nutně štíhlé (tady se výklad různí podle zvolené cílové skupiny – buď svalnaté, opálené, nebo vychrtlé jako z koncentráku). Ženy tomuto nesmyslnému trendu podléhají, mučí se a jsou zakomplexované, že nevypadají jako krasavice z televize, které se přeci líbí všem.
Zmasírované reklamou nevěří svému partnerovi, že si je vybral právě proto, že jejich prsa bez podprsenky nevypadají jako rozříznutý a přiložený kopačák, ale příjemně se pohupují; že jejich břicho není ploché jak prkno na žehlení, ale mají ho a ono je měkoučké na omak; že nemají kostnatý a hranatý zadek s nula procenty tuku, ale je pořádně velký, takže je co vzít do ruky; a že stehna nemají šlachovitá, „pevná a vypracovaná s mezerou mezi“ (jako dobrman), ale kulatá, oblá, ženská - taková, co se při chůzi vlní...
Jedním z nejlepších reklamních triků minulých let byl vynález „celulitídy“. Těžko odhalíme, čí to byl nápad, ale jeho tvůrci musíme přiznat genialitu: Na něčem, co tu vždycky bylo, je to přirozené a nikomu to nevadilo, vznikl celý průmysl. Stačilo vymyslet odborný název, vytvořit u žen komplex a začít vyrábět masti, zábaly, knihy a kazety se „speciálními“ cviky atd.
A opět: zcela iracionálnímu nesmyslu ženy naletěly. Když jim partner po opakovaném sténání u zrcadla řekne, že mu nic takového absolutně nevadí, odpověď je předem dána: „Já vím, ty jsi na mě hodný, ale je to strašné...“
No a proti těmto pitomým názorům na „ideální“ vzhled nebo – chcete-li – „zdravý“ vzhled ženského těla jsou naše stránky. Ať jdou do ricci návrháři, doktoři, ženské časopisy a reklamní průmysl. A ať jdou do ricci také obecné názory. My máme právo na vlastní! Zaoblené tělo je krásné.
A chytrá žena ho dokáže dokonale prodat! S pomocí správného prádla dotvoří svou postavu tak, že všechny hubené a vysportované chudinky můžou jíst mezi tempy v bazénu, tenisem a posilováním ve fitcentrech ty svoje nízkotučné jogurty, pít uměloidní nápoje, a stejně nesnesou srovnání... Na pevné velké poprsí a štíhlý pas přece stačí korzet. Podle příležitosti se sama rozhodnete, jak moc ho utáhnout. Boky a zadeček zmenší a vytvarují stahovací kalhotky nebo pás. A stehna? Existují přece stahovací punčochy. Tak vida. Vůbec nic není třeba měnit, řešení je okamžité a dokonalé!

Prostě, jak napsal už starý dobrý klasik Josef Kajetán Tyl: "Šněrovačka – žádný špek je pro nás hračka!"