Zasláno Korzetoriu: Vaše e-mailové ohlasy

„Tady je obrázek mé ženy stažené v pase na pouhých 20 palců (51 cm). Nosí korzet na úřad. Ona pracuje jako advokátka. U soudu bohužel nemá možnost zapůsobit na své oponenty, neboť její šaty jsou obvykle skryty pod pláštěm. Ale jindy to funguje velmi dobře!
Jak můžete poznat z obrázku, není moc hubená, takže má úžasnou siluetu při sešněrování. Začala s korzetem zhruba před šesti lety, když jí jej koupil jeden z bývalých milenců (naštěstí). Má ráda způsob, jakým jí korzet dělá přehnané tvary, a tak jej začala nosit pod těsný kostým, když chodíme ven. Pamatuji si, že když to bylo poprvé, někteří muži doslova zakopli při pohledu na mou manželku...: o)
Od té doby si na stahování už zvykla ...a co je nejlepší, že ji opravdu těší!“

Robert

Stahování elektromotorem

Milí příznivci těsného šněrování,
objevil jsem na internetu velmi zajímavý text o stahování pasu korzetem na absolutní minimum s pomocí elektromotoru. Tady je jeho (ne moc dokonalý...) překlad:
Jak to funguje? Především korzet musí být nejprve utahován tak, jak je to možné lidskými silami. Potom musíte počkat nějakou dobu, kdy Váš partner trvale nosí korzet. To znamená, že je připraven přijímat více tlaku v pase.
Kolem pasu si partner nejprve oblékne elastický pás (o 2 palce širší než korzet). To je nezbytné k zabránění případných poškození těla ostrými okraji korzetu.
Pak připravíme šněrovadlo. Po prošněrování necháme uprostřed klasicky vytáhneme na obou stranách smyčku. Po maximálním ručním dotažení zahákneme za smyčky na obou stranách lanky opatřená háčkem. Lanka jsou protažena přes kladky do kovových oček na protilehlých stěnách a pak spojena v jedno, zachycené na hřídeli elektromotoru. Nyní můžete spustit motor a pas bude stažen tak, jak chcete a Váš partner může vydržet.
Je naprosto nezbytné použít motor, který se stáčí velmi pomalu. Použití této metody je dost nebezpečné, ale velmi efektivní a výsledkem je opravdu nepatrný pas. Pokud si myslíte, že tlak korzetu už je dost velký, stačí korzet svázat a vypnout elektromotor. Snažíme se udělat pár fotek a pokud je někdo bude chtít, můžeme je poslat. Ale to bude ještě nějaký čas trvat!

S pozdravem W!

Korzety a genetika

Možná že budu jeden z prvních, kteří se ozvou. Ale musím reagovat: v úvodním textu se totiž píše i o mně. Byl jsem přispěvatelem zmiňovaných diskuzních stránek o korzetech, pak jsem od Petry dokonce obdržel spolusprávcovství. Nic se však v diskuzní skupině nedělo. Nebudu fňukat ani to rozmazávat. Každopádně fandím vaším stránkám. Něco takového zatím tu chybělo!
Mám takovou osobní teorii. Přivedl mě na ni dokumentární film, který jsem viděl v televizi. Vystupoval tam Tomáš Baťa a úplně na konci jako kuriozitu ukazoval, že má ševcovský – zahnutý palec. A přitom on nikdy klasicky boty nešil. Podle něj ho má geneticky – pochází přece z dávného ševcovského rodu.
No a já si myslím, že mezi současnými ženami je možné rozpoznat, do jaké skupiny obyvatelstva patřily jejich předkyně. (Mužů se to netýká, protože jejich korzety nikdy nedělaly vosí pas, jen srovnávaly vypouklé břicho.) Je jedno, jestli je žena hubená, nebo macatá. Všimněte si ale, jak má utvářenou postavu. Jsou holky hubené, s tělem rovným jako žehlicí prkno. Bez sebemenšího náznaku pasu. A jsou ženy hubené, ale pořád zachovávající proporce mezi pasem a zbytkem těla. Ty pak bývají v pase úžasně útlé!
A jsou dámy při těle, které jsou tzv. kredenciózní, tedy mají břicho a pneumatiky kol pasu. A jsou dámy, u nichž se sebevětší nadváha stále přiměřeně rozkládá po celém těle, takže i při mnohem větších rozměrech pořád mají stejně dokonalý poměr: prsa-pas-boky.
Mám za to, že ženy bez výrazného pasu (ať už hubené, nebo tlusté) jsou potomkyně žen minula, které kvůli fyzické práci nemohly nosit korzety, zatímco ženy s dobrým poměrem tělesných rozměrů mají šlechtické předky-ně. Dá se to těžko dokázat, protože vzhledem k nacistickým a hlavně komunistickým letům se lze jen těžko dopátrat vlastního původu, ale staletí korzetového tréningu přece musí mít nějaký vliv – ne?
Co vy na to?


Šněrovačka