NOVINKY NA WWW.KORZETORIUM.CZ:

1. ledna 2012: Na Nový rok o slepičí krok, chtělo by se říci, ale nerad bych urazil korzetové modelky. (Zejm. ty v dlouhých korzetech, kterým se obtížně dělají krůčky...) Proto raději opět posílám pozdravy Puckovi, byť nenaplňuji jeho vizi pravidelného přidávání článků. Ale co se dá dělat - slovy Jarky Metelky: "I nechť!"

A nyní již k věci: Jako silvestrovské pokoukání jsme připravil bohatě ilustrovaný článek Módní peklo do sekce Další texty o korzetech a stahování. Jaksi mimo hru přidávám dva texty bez obrázků: Korzet k nezaplacení a George Sand - ukázku u jejího životopisu.

No a vzhledem k pranostice "Jak na Nový rok, tak po celý rok." přidávám příspěvek Baculky do rubriky Zdravotní a estetické následky.

Tož - ať jsou ty následky právě takové po celý rok 2012!!!

30. prosince 2011: Rok se s rokem sešel, v tomto případě s Mezinárodním rokem korzetu, a už se zas ozývám. Při této příležitosti zdravím Pucka, největšího (a jediného) kritika a recenzenta Korzetoria, při příležitosti jeho kulatin. Přibylo pár nových fotek v rubrice Historie formování postavy (podrubriky Do 18. století, Zlatá éra a 20. a 21. století) a v posledním příspěvku v rubrice Nové druhy stahovacího prádla. (Ale to si, milánkové, musíte najít sami!:)

Současně tu mám nový příspěvek pod názvem Vizovická Barbie do rubriky Další texty o korzetech a stahování. (S pár novými obrázky...)

Blíží se konec roku - tedy vše nej a hodně stažených chvil v roce 2012!!!

1. ledna 2011: Jak na Nový rok, tak po celý rok!  - Dnes to platí doslova, protože rok 2011 Korzetorium vyhlašuje Mezinárodním rokem korzetů. Když se zadaří, dostanou naše stránky k dvouletému jubileu nový kabát (již máme vyfoceny nové titulní snímečky a další snad ještě přibudou). Chystáme univerzální korzetový kalendář a také 5. ročník našeho soukromého filmového festivalu bude ve znamení korzetů (s příznačným titulem Fenomén korzet). Takže je jasné, že korzetové aktivity hrají letos prim!!!

Popřejme tedy našemu MRKu, aby byl úspěšný - a Vám, naši milí čtenáři, hodně zdraví, úspěchů a vosí pasy v korzetech.

Za KORZETORIUM.cz Korzetor a Vobrátor

Zahajujeme drobností - malou filmovou anotací na starodávný snímeček (z roku 1947) s korzetovými scénami. (S velmi malinkou fotogalerií.) Co je malé, to je milé. Co je větší, to je lepší. Budeme se v tom novém roce 2011snažit, aby toho na našich stránkách bylo co nejvíc!

31. prosince 2010: druhý Silvestr Korzetoria - Poslední den v roce vždy vyžaduje něco extra! V Korzetoriu Vám predstavím britskou herečku a modelku z 50. a 60. let, který se stala na celé desetiletí ztělesněním ženské krásy s postavou ve tvaru přesýpacích hodin. Několik fotek Sabriny se objevilo už v sekci Rekordmanky, ovšem teprve samostatná sekce Sabrina přináší opravdu úctyhodnou galerii!!!

Tak tedy hezké silvestrovské prohlížení a pořádně vše oslavte!

                                                                                                                                                                           

24. 12. 2010: Štědrý den - Je Štědrý večer a asi by to chtělo přičinit nějakou echt vánoční povídku. Tak echt nebude, vánoční také ne, ale s Dickensovým Vánočním duchem jistě srovnatelná. A hlavně: Ruce doktora Marbusse jsou opravdu povídkou, a to dokonce (vzácně) původní. Pokud se těšíte na Le Big Sex, budete zklamáni - je v tom spíš trocha fantazie, trocha tajemna a skvělý detektivní mozek prvorepublikového inspektora z pera Eduarda Fikera Tanqueraye Hanburyse. Toto je jeho dosud utajený případ. (Přesvědčí o významu staré dobré ruční práce. Ne vše je ideální svěřit strojům:)) Také galerie je tentokrát štědrovečerně decentní, najdete v ní pěkný šněrovací příběh, ...inu klasika.

KORZETORIUM.CZ přeje všem svým příznivcům krásné, korzety naplněné (resp. utažené) Vánoce 2010!

 21. 12. 2010 - Maličkost k současnosti a korzetům, poznámka k přehlídce nazvaná Corset Art na scéně, ukazuje současné trendy v korzetovém návrhářství. Ale opravdu nečekejte nic světoborného! (Přesto snad znalce potěší...)

15. 12. 2010 - Jsou korzety příliš sexy? Tak se jmenuje nový text do rubriky Korzet a sex. Když se řekne "feministka", okamžitě si představím militantní osobu, která na začátku 70. let 20. století na protestních pochodech pálila demonstrativně podprsenku a podvazkový pás. (Ve jménu "osvobození ženy", samozřejmě...:)) Text, který jsem objevil na netu, ovšem staví celou situaci do naprosto nového, překvapivého, ale velmi zamyšleníhodného světla. Pokud si vy sami chcete nějak rozumně odpovědět na otázku, zda jsou korzety sexy, prohlédněte si coby důkazní materiál připojenou rozsáhlejší fotogalerii.

12. 12. 2010 - Další příspěvek do naší knihovny Klasiků: Agatha  Christie v povídce se slečnou Marplovou velmi cudně a opatrně jmenuje korzet jako zásadní pomůcku vražedkyně, která s jeho pomocí mění svůj vzhled a dělá si falešné alibi. Pro potěchu oka přidáváme galerii s fotkami zahradnic jako z povídky a dalších našich korzetových favoritek.

10. 10. 2010 - To je datum jako hrom k započetí nové aktivity Korzetoria!!! Od začátku slibujeme původní korzetové povídky, zatím však nic. AŽ DNES! Sanatorium Somniare je první vlaštovkou. Nejde přímo o korzetovou (monotematickou) povídku, spíše o text, v němž se korzety objevují - a možná... možná i hrají hlavní roli.

Další, snad i "korzetovější" texty budou následovat. Lidé, čtěte!

8. října 2010 - A ještě jednou (noch ajnmal, bitte) Fenomén korzet. Tentokrát však podrubrika Celebrity v pevném sevření. Pavlínu Filipovskou, řečenou "Filipínu" zná hlavně starší generace jako dceru Františka Filipovského, která začínala v divadle Semafor. V příspěvku pojmenovaném  jednoduše Pavlína Filipovská vzpomíná na okolnosti natáčení filmu režiséra Zdeňka Podskalského Ta naše písnička česká (o Karlu Hašlerovi).

5. října 2010 - Máme tu dva příspěvky do sekce Fenomén korzet, podsekce Korzety a stahování v beletrii. První je pouhou anotací na knihu Guye de Maumpassanta Matka zrůd. (Bohužel jsem zatím nesehnal samotnou knihu. Až se poštěstí, uveřejním zde ukázky.)

Happy Birthday je korzetovým úryvkem z jinak nezajímavé internetové povídky, zde však doplněným bohatou fotogalerií!

28. září 2010 - Státní svátek oslavíme návštěvou na stránkách mladé dámy, která si na webu říká Riwaa Nerona. Lze ji najít jednak jako velmi zručnou korzetiérku (a nechat si ušít na míru velmi rychle a kvalitně stahovací korzet dle "starých receptur") - na stránkách http://riwaa-nerona.com/stranka/nez-si-objednate/, jednak jako znalkyni korzetů a stahování - na stránce http://novoromantismus.blog.cz/rubrika/moda. Žasnul jsem, když jsem zjistil, že teprve loni maturovala. Klobouk dolů!!!

14. června 2010 - Do rubriky Další texty o korzetech a stahování přidávám dva texty podobného obsahu. První, Kalhotky, je opět ve stylu Haliny P. - tedy vtipný, fejetonovitý. Autorka, v diskuzi anonymní, v něm líčí příhodu své kamarádky, která si vylepšila postavu pod půjčené šaty a pak musela na záchod :) Autor druhého textu Stahovací pás: Tajemství plochého břicha Angeliny Jolie si Angelínu vzal jen jako maskota pro text o polemice nad škodlivostí, či prospěšností stahovacích pásů po těhotenství. (Jen připomeňme nestory lékařství z počátku 20. století Dr. Stratze a Dr. Springsfieldovou, kteří se naprosto shodli v názoru: během těhotenství nestahovat, po rozhodně ano!)

13. června 2010 - Přibyl nový text do rubriky Korzety a stahování v beletrii: úryvek z románu Dacre Stokera a Iana Holta Drákula nesmrtelný. (Jde o druhý díl slavného románu o hraběti Draculovi, který napsal Dacreho slavnější příbuzný Bram Stoker před více než sto lety. Pokračování sice zdaleka nedosahuje úrovně původního textu, ale číst se dá, třeba u vody a tak...)

11. června 2010 - Nová diskuze o stahovacím prádle. Tak se jmenuje kompilace z vícero různých diskuzí (skvělé!), jež se v posledních měsících objevují na netu na téma korzety a stahovací prádlo. Je velice potěšující, že tento způsob získávání dokonalé postavy má stále tolik příznivkyň. (Jinak doplňujeme také menší galerií moderního stahovacího prádla - takových obrázků není nikdy dost!)

6. června 2010 - Dominika Stará je příliš mladá na stahování! Ano. Je to tak. V televizní soutěži tato hvězdička doslova vypouštěla duši a lapala po dechu. Inu lapálie. Ale pak jí povolili korzet a následoval happyend. Mládí...

1. června 2010 - Korzetorium slaví rok existence! Už je to tady!!! Uplynul rok od okamžiku spuštění našich stránek! Ku této příležitosti jsme pro Vás připravili spešl galerii. Přejeme hezké pokoukání a nám další roky plodné práce na poli propagace korzetů a stahovacího prádla!

Korzetor

1. března 2010 - Březen, za kamna vlezen... V prvním březnovém dnu pokračujeme ještě v inovacích rubriky Další texty o korzetech a stahování. Texty zas tak moc dlouhé nejsou... Reklama je skutečnou reklamou na stahovací pásy, staženou z internetu. Vyslechnuto v obchodě je kraťoučký záznam skutečného rozhovoru dvou teenagérek o stahování. Je věčná škoda, že se přiblížily do slyšitelné vzdálenosti tak pozdě... Krátkost textu snad vyvažuje délka připojené fotogalerie!

28. února 2010 - Do rubriky Další texty o korzetech a stahování přibyly dva nové příspěvky - obdivný text k současným korzetiérkám "Kdo umí, ten šije korzety" a vtipný kousek ve stylu Haliny Pawlovské "Faldík sem, faldík tam". V současnosti připravujeme druhý hraný snímeček na korzetové téma, a jelikož si kostýmy (opravdu funkční, tedy stahovací korzety) šijeme sami, nelze než podepsat Lištiččin text - ušít korzet není sranda... Celkově jsou tyto texty opět hezkými samostatnými literárními výtvory na korzetové téma, což potěší!

27. února 2010 - V rubrice Špecialitky dnes najdete skutečnou špecialitku! Článek CO2RSET líčí neobvyklý environmentální projekt jedné americké studentky.

Zkonstruovala korzet, jehož stahování a povolování řídí elektromotorky podle množství CO2 v ovzduší. Myslím, že podobné projekty by měly dostat ZELENOU i u nás!!!

26. února 2010 - Tak zase po čase... Abyste neplakali, že Vás zanedbávám, přidávám dnes dosti velký soubor do rubriky Nové druhy stahovacího prádla. Jmenuje se trefně Spodním prádlem k dokonalejší postavě a má také dosti velkou galerii. Jde o kompilaci z několika stažených internetových diskuzí, na nichž ženy probírají své zkušenosti se stahovacím prádlem. Moc hezké... Tak tedy i hezké počtení a pokoukání!

31. prosince 2009 - Silvestr. Dnes je poslední den roku 2009, roku, ve kterém vznikly první české stránky příznivců korzetů a stahování www.korzetorium.cz. Neprovádíme žádné bilancování, to si necháme až na roční výročí stránek. Na Silvestra se má slavit. V televizi není nic lechtivého, pokud pominu Dopisy v krajkách (ČT2 ve 3.40, "silně erotická povídka" s Naďou Konvalinkovou a Františkem Němcem), tak alespoň Korzetorium nezklamalo. V rubrice Povídky a jiné od členů KPK jsem přidal silvestrovskou galerii, na naše poměry dosti odvážnou. (Myslím si ale, že prudérní jedinci stejně naše stránky nečtou...) Najdete ji pod jednoduchým názvem Silvestr 2009.

Těšíme se na nový rok 2010 s dalšími korzetovými zážitky! Aby jich bylo co nejvíc, to Vám za Korzetorium přejí Korzetor a Vobrátor!

24. 12. 2009 - Vánoce jsou tady. První Vánoce s Korzetoriem... Tak to by chtělo nějakou nadílku. Opět jsem rozšířil naše fotogalerie. Vezmu to popořádku: v Historii formování postavy najdete nové obrázky v rubrikách Do 18. století, Zlatá éra i 20. a 21. století. V rubrice Nové druhy stahovacího prádla přibyly fotky v podrubrice Stahovací kalhotky pohledem češtiny. V rubrice Rekordmanky najdete řadu nových fotek Sabriny - stojí za to! V rubrice Zdravotní a estetické následky je pár obrázků v podrubrice Iluze štíhlosti. A konečně dalšího rozšíření se dočkaly Celebrity v pevném sevření, a to podrubriky: České krásky, Dávné celebrity, Marylin Monroe, Gina Lollobrigida, Brigitte Bardot, Britney Spears a Další zahraniční celebrity. Přibyla navíc nová - již čtyřicátá (!) podrubrika Bianca Beauchamp. Moc hezká!

A Vám všem přeje KORZETORIUM moc hezké Vánoce!!! Do nového roku ještě nepřejeme, poslední úpravy stránek budou v roce 2009 na Silvestra!

4. 11. 2009 - Opět jsem doplnil korzetové fotogalerie celebrit. Najdete zde asi 30 nových fotografií, a to v rubrikách: Keira Knightley, České krásky, Dávné celebrity, Marylin Monroe, Kelly Brook, Liv Tyler a Další zahraniční celebrity. U fotogalerií jednotlivých celebrit nové fotky přidávám na konec, u smíšených různě, protože v některých případech jde o další fotky k již publikovaným osobnostem.

Zároveň jsem přidal tři zbrusu nové galerie: Beyoncé Knowles, (Stálým návštěvníkům našich stránek známé jako nositelce stahovacích kalhotek Spanx), Rihanny a Shakiry. (Je pikantní, že na LISA stránkách se rozpředla diskuze na téma, zda má pod šaty korzet, či ne... Přitom právě tyto fotografie jsou dokonalou ukázkou, jak korzet dokáže vykouzlit nádhernou postavu do přiléhavých večerních šatů. Korzet nemusí být jen nástrojem k maskování tělesných nedokonalostí, ale může posloužit k dotažení krásné postavy přímo k ideálu.)

1. 11. 2009 - Tak trochu se stydím za tu velkou prodlevu. Nebyl jsem na dovolené, ale "obligátně" bylo dost práce. (Snad nám všem v Korzetoriu složí ke cti, že i na tom našem úkolu: chystáme korzetový film, o němž ovšem až jindy...) Nyní však přidávám nový rozhovor do rubriky Špecialitky, podrubriky Pánský korzet: "Rozhovor s korzetiérem Mr. Pearlem". Zajímavý chlapík - přináší něco informací o vlastních pocitech v opravdu těsně sešněrovaném korzetu (viz dvě fotografie) i něco z "filosofie" těsného šněrování. (Rozhodně text stál za přeložení do češtiny z našich oblíbených LISA stránek.)

A co ještě? Zároveň celkově zvelebuji tuto naši podstránku Pánský korzet dalšími fotkami do galerie.

Korzetor

Máme za sebou tři a půl měsíce od spuštění stránek a rok od začátku jejich přípravy. K této příležitosti podstatně rozšiřujeme rubriku Celebrity v těsném sevření (v sekci Fenomén korzet). Původních 14 galerií bylo doplněno a přibylo dalších 22!
Tak tedy konečně plníme dávný záměr vytvořit velkou galerii osobností v korzetech. Je to prozatím nejvýraznější rozšíření našich stránek.
Hezké pokoukání!!!

Korzetor

7. 9. 2009 - Jak jen jsem mohl zapomnět na nádhernou báseň Charlese Baudelaira "Proměny upíra"! Máme ji k dispozici ve více překladech, z nichž dva uvedené jsou ty nejpovedenější!!! Moc hezky oba překladatelé zpodobnili korzet jako erotický nástroj i samotnou atmosféru Baudelairovy krásné doby.

Pro ty z Vás, kteří nemáte zrovna v oblibě poezii, přidávám tematicky orientovanou minigalerii.

1. 9. 2009 - Pánský korzet, to je jedno takové dosti specifické téma. Narazil jsem na krátký příběh, kdy korzet svému majiteli zachránil zdraví, možná i život. (Narozdíl od císařovny Sissi, které ho prodloužil jen o několik minut, protože působil jako tlakové obinadlo - ale s pilníkem v srdci to nerozchodíte ani v korzetu...) Napadlo mě, že toto téma chce lépe pojednat, a tak jsem ještě našel krátký text z historie pánských korzetů. (Jináč je textů o mužích v korzetech zoufale málo, leč budeme pátrat.) Vše je v rubrice Špecialitky jako nová podsekce Pánský korzet (s pár obrázky).

 

30. 8. 2009 - Konečně jsem dokončil přepisování textu, který jsem Vám přivezl z dovolené. Koupil jsem v Levných knihách (a tedy levně...) knihu o slavných fotografiích, v níž za zmínku stojí jediná, avšak velmi důležitá kapitola, popisující okolnosti vzniku snad nejslavnější korzetové fotografie "Mainbocher Corset". Najdete ji v rubrice Fenomén korzet, podrubrice Další texty o korzetech a stahování. Myslím si, že na své si přijdou zejména fanoušci fotografování...

25. 8. 2009 - Tak Vás všechny zdravím po návratu z dovolené. Ani tam jsem neztrácel čas, rejdil jsem po internetu (slovy Franty Nedvěda jsem měl "rejdivou") a objevil jsem velice zajímavou diskuzi o korzetech. Přináším Vám ji v nezkrácené verzi v rubrice Fenomén korzet, podrubrice Další texty o korzetech a stahování pod názvem "Zajímavá korzetová diskuze".

Diskuze však zdaleka není tak zajímavá, jako její hlavní protagonistka, milovnice (a skvělá znalkyně!!!) korzetů Nimett - to by byla dopisovatelka Korzetoria! Nimett, pokud na naše stránky narazíš, určitě se ozvi - adresu uvádíme!

Korzetor

 22. 7. 2009 - V rubrice Další texty o korzetech a stahování přidávám překlad hezkého článku "Tloustnoucí dáma". Přenesme se na chvíli do roku 1906...

14. 7. 2009 - Opět v podrubrice Korzety a stahování v beletrii najdete malou ukázku ze zde dosti neobvyklého žánru: sci-fi. Je to úryvek internetového textu Astronavigátorovo tajemství.

13. 7. 2009 - V rubrice Fenomén korzet, podrubrice Korzety a stahování v beletrii přidávám malý, ale moc hezký text s názvem Suellen - a to i s malou galerií.

 

 

11. 7. 2009 - A máme tu nový dopis i s moc hezkou fotkou! Píše nám Robert o své ženě právničce. Tu bych rozhodně bral jako obhájkyni!!!

 

 

6. 7. 2009 - Přišel nám druhý mail od korzetového příznivce. Tentokrát trošku kostrbatý, ale zajímavý nápad na využití moderní techniky "Stahování elektromotorem" najdete v rubrice Zasláno Korzetorium.

 

 

26. 6. 2009 - Zas uteklo pár dnů... Je to někdy hustý! Ale přidávám dvě novinky: v sekci Fenomén korzet, podsekci Celebrity v pevném sevření přibyl nový textík "Monika Absolonová".

A v sekci Špecialitky, podsekci Zdravotní a estetické následky... pro pobavení nový textík plný rad proti těsnému šněrování "Korzet má také háčky..."

 

18. 6. 2009 - V sekci Fenomén korzet, podsekci Další texty... přidávám nový článek Comix a korzety. Galerii má malou, ábr milou!

 

 

16. 6. 2009 - Jen maličkost o české celebritě Halině P. přidávám do sekce Fenomén korzet, podsekce Celebrity v pevném sevření. A Také jednu městskou legendu (fámu) o příliš těstných džínách k textu "Když džíny stáhnou jako korzet" do téže sekce, ale podsekce Další texty o korzetech a stahování.

 

 

9. 6. 2009 - Do sekce Fenomén korzet, podsekce Korzety a stahování v beletrii přidávám zajímavý literární pokus internetové autorky Sophie "Co kdyby Buffy..." o známé zabíječce upírů.

Na začínající literátku píše Sophia překvapivě čtivě. A navíc: Koho by nezajímalo "Co by se stalo, kdyby Buffy měla možnost poznat Spika jako člověka" - a notabene v korzetu. Tedy Buffy...

 

6. 6. 2009 - V sekci Další texty o korzetech a stahování (in Fenomén korzet) přidávám zkrácený fejeton A. J. Liehma "P. S. Stah a vosí pas".

(Zajímavá záležitost pro korzetové intelektuály se zájmem o politologii...)

 

4. 6. 2009 - V sekci Špecialitky, podsekci Zdravotní a estetické následky přibyl nový příspěvek pod názvem "Korzety, zdraví a těhotenství".

Texty Dr. C. H. Stratze a MUDr. Jenny Springerové na téma zdravotních a estetických následků těsného šněrování byly sice ze "zlaté éry" korzetu, avšak jsou tím pádem staré více než sto let a dnešní lékařské znalosti (i na toto téma!) jsou přece jen trochu dál. Snad Vás tedy potěší několik otázek a odpovědí z rubriky Dr. Ann Beaumontové v českém překladu ze stránek LISA. - A navíc s malou galerií obrázků!

 

3. 6. 2009 - Přidávám dvě nová zlepšení do sekce Fenomén korzet:

U textu "Když džíny stáhnou jako korzet..." je nová fotogalerie. Dlouho se nedařilo sehnat obrázky, které jsem "kdysi dávno někde viděl" na toto téma. Až nyní mi jich pár poslal jeden známý. Obzvláště pěkný je kontrast mezi prvním (kde džíny "drží břicho na uzdě") a posledním (kde je břicho "free").

Na konci sekce přidávám nový a velice zajímavý text "Pas pod drobnohledem", který dosti zásadně přehodnocuje některé zažité mýty o korzetech (jejich účincích kladných i záporných). Taktéž s malou galerií.

2. 6. 2009 - Poněkud jste nás zaskočili svou rychlostí... Stránky jsme spustili sotva včera - a první e-mail už je tu!!! Píše nám "Šněrovačka", dávný účastník Petřina korzetového fóra - o němž píšu v úvodu. Jeho (velmi originelní) teorii nelze neuveřejnit: najdete ji tedy jako první příspěvek v rubrice Zasláno Korzetoriu.

 

1. červen 2009, Den dětí, nechť si všichni čeští milovníci korzetů a stahovacího prádla zapíší zlatým písmem do svých notýsků: PRÁVĚ ZAČÍNÁME!!!

"V pravém muži je skryto dítě - chce si hrát." Friedrich Nietzsche