Who's Kissing Her Now

(Kdo ji teď políbil, 1947)

Podle mě je to nejlepší film o korzetech, protože korzet se podílí na dějové zápletce. Mám na mysli scénu, když Haver rozřízne šněrovadlo korzetu dusící se Lulu. Nikdy jsem takovou scénu neviděl v jakémkoli jiném filmu.
Lulu Madison (Miss Stewart), estrádní zpěvačka, nosí korzet v několika scénách, jedna je šněrovací. V jedné scéně slečna Haver přeřízne Lulu tkanici, uvolní těsné stažení pasu, který se rychle rozšiřuje.
Lulu popadne dech, ale hned vykřikne: „Ty huso, teď se podívej, co jsi udělala. Pospěšme si... budu muset vyměnit svůj korzet v šatně!
Zpěvačka Lulu přibírá na váze, ale je pyšná na svou postavu. Ve šněrování scéně jí to dá hodně úsilí dostat se do korzetu. Lulu v průběhu šněrování scény vzdychá: „Už dost... Já už víc nevydržím!“ Má ovšem potíže se zapínáním šatů. Slečna Haver jí chce pomoci, ale ona musí zadržet dech. Lulu má plnější postavu a je pevně sešněrována, aby to nikdo nezjistil. Lze říci, že je pevně stažená korzetem ve všech svých kostýmech.

Jim G. pro LISA

P.S. Scéna s rozřezáváním šněrovadla korzetu je také (z téhož důvodu jako u Lulu) v prvním dílu Pirátů z Karibiku, kde Johny Depp z příliš utaženého korzetu vysvobodí Keiru Knightley, a ve dvoudílném filmu Kateřina Veliká, kde ovšem carevně Kateřině (Catherine Zeta-Jones) přeřízne tkanici milenec při svlékání.

Korzetor