Iluze štíhlosti

Jedna z povídek Šimka a Grossmana o jízdě hromadnou dopravou popisuje situaci, kdy se velmi korpulentní dáma tak tlačí na ostatní spolucestující, že ji jeden mladík napomene slovy: „Paní, vy byste měla mít šněrovačku na lékařský předpis!“ Což by samozřejmě bylo naprosto v rozporu s popsanými názory znalce ženské krásy Dr. C. H. Stratze a domácí lékařky MUDr. Jenny Springfieldové.

Ovšem ve dvacátém století moderní ekvivalenty dávných korzetů nemají za úkol pouze vytvářet „vosí pas“. Plní také funkci celkově formovací. Jde o to zmenšit a zpevnit některou z příliš překypujících částí těla a vytvořit vnější dojem štíhlosti. Bylo tomu tak ještě před vznikem nových zásad péče o postavu i plastické chirurgie, ale tento trend stále pokračuje, protože podstupovat cvičení, diety nebo chirurgický zákrok bývá obtížné, drahé nebo příliš náročné – a často také dosti zdlouhavé… Kdežto použití nových forem korzetu přináší zaručený výsledek, a to ihned!
Současné podprsenky-minimizéry zpevní prsa a stáhnou až o dvě konfekční velikosti, břišní pásy v kombinaci s kalhotkami s prodlouženou nohavičkou zúží zbytek a stahovací punčochy vytvoří iluzi krásně štíhlých nožek...