Úvod / Vše o korzetu / Nové druhy stahovacího prádla / Jak vyzrát na silnější postavu

Jak vyzrát na silnější postavu


Po porodu mi zůstalo nějaké to kilo navíc, zejména na bříšku a v bocích. Mám teď problém s oblékáním svého původního oblečení, protože u všech sukní a kalhot mi k dopnutí chybí několik centimetrů. Kamarádka mi poradila, ať si koupím speciální prádlo, které stahuje. Bohužel nevím jaké. Poradíte mi?


Milena P., Most


S tímto problémem zápasí po narození dítěte nemálo žen. Zejména povolené břišní svaly často způsobují, že zvětšené břicho neesteticky „přetéká“ přes okraje stěží dopnutých kalhot či sukní. Vaše kamarádka měla pravdu – než se vám podaří postupně zhubnout třeba cvičením, můžete zkusit speciální prádlo.
Pro celkové zeštíhlení postavy je nejlepší funkční body (například německé značky Felina) z vysoce elastického stahovacího materiálu. Dovede tělo stáhnout tak, aby nikde nic nepřetékalo.
Podmínkou je ale jeho správná velikost. I když zjistíte, že byste mohla naráz vypadat štíhleji než v osmnácti, „netlačte se“ do příliš malého čísla – mohlo by vám způsobovat pocity nevolnosti a při dlouhodobějším denním nošení i zdravotní obtíže.
Body se obléká nejlépe shora od nejužších částí a poněkud „stísněné“ první pocity brzy zmizí. Ty jsou ostatně zcela vpořádku: vznikají právě proto, že body vhodně upravuje celou postavu, tedy vytvaruje a pozvedne prsa, výrazně zúží linii pasu a vyformuje boky. Důležité je i to, že pokryje celou plochu zadečku a opticky jej nadzvedne. U větších velikostí podprsenky jsou pak samozřejmostí širší ramínka.


Žena a život