Úvod / Vše o korzetu / Nové druhy stahovacího prádla / Předmět - stahovací a tvarovací kalhotky

Předmět - stahovací a tvarovací kalhotky


☻Chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti se stahovacími a tvarovacími kalhotky od Anity - viděla jsem je, že je nabízí v jejich katalogu, cena je poměrně dost vysoká (přes 1000 Kč). Zatím jsem ještě těhulka, ale přemýšlím o tom, jak stáhnout roztažené bříško po porodu. Nikdy jsem neměla moc pevné břišní svaly a zajímalo by mě, jestli má někdo s těmito kalhotkami (nebo obdobnými, od jiné firmy) dobré zkušenosti.... Za jakoukoli zkušenost budu vděčná, díky.
☻Ahoj, zkušenost se stahovacíma kalhotkama od Anity nemám, ale od porodu (před 17 týdny) nosím stahovací kalhotky s nohavičkama (firmu neznám) a jsem maximálně spokojená. Nejenže se mi pěkně stahuje tělo (jen v nich zatím obléknu své dřívější oblečení), ale ještě ke všemu mi v tomto zimním období nehrozí prochladnutí. Stahovací kalhotky z vlastní zkušenosti vřele doporučuji. Mimochodem, stály 175,- Kč.
☻Jo a když jsi u toho prádla - taky jsem si ještě před porodem sehnala speciální stahovací kalhotky - nosí se po porodu, aby se ti dobře „stáhlo“ zpátky bříško... Já je nosila i na noc, docela jsem první dny trochu „trpěla“ - jak je člověk dole rozbolavělý, tak v tom není zrovna dvakrát pohodlně (no to není ani tak), ale účinek na jedničku! Holky z porodnice, jak to viděly, tak hned posílaly manžele to shánět, a nikde po obchodech to tehdy moc nebylo - já si to dopředu nechala v jednom butiku objednat...
Jestli to dnes běžně v obchodech mají, to nevím, asi taky ne (já rodila v roce 2001), ale stojí to za to. Jsou sice drahý, asi okolo 1200 Kč (měla jsem dvoje, abych to stíhala prát), ale pokud jsi z těch „marnivějších“ ženských a na postavě ti záleží - je to fakt bomba a ta investice se ti vyplatí! Já tomu vděčím za výstavní bříško - nikdo mi nevěří, že mám dítě. Samozřejmě to chce časem i přidat cvičení na zpevnění, ale bez těch kalhotek bych vypadala určitě jinak. Nosila jsem je poctivě snad dva měsíce po porodu, pak už spíš na noc... Naštěstí jsem rodila taky na podzim - v létě by se v tom člověk asi uvařil. Má to několik poloh nastavení té široké gumy v pase - tak to postupně „utahuješ“. Já vím, že je to drahá sranda a v podstatě zbytečnost - ale která nechce být i po porodu stejně krásná?
☻Jsou to normální stahovací kalhotky, nebo co je na nich jiného?
☻Mají nastavitelný zapínací pas (takové řady háčků) a postupně je utahuješ... Jinak nevím - možná jsou nějak speciálně ušité, aby to bříško a ostatní svaly formovaly, tam kde je opravdu třeba, nevím. Možná by ti obyčejné stahovací kalhotky prokázaly stejnou službu za míň peněz - ale zase nemají to nastavitelné zapínání na bocích ... Jisté je jen to, že jsem přesvědčená, že jsem udělala dobře, když jsem je tehdy koupila a odvedly „dobrou práci“.
☻Zatím těhotná nejsem, ale pracujeme na tom. Samozřejmě, že už teď mě zajímá, jak co nejdříve vrátím břicho do původního stavu. Nebo se k tomu aspoň přiblížit. Takže díky za tip!
☻Škoda, že jsem si o tom nepřečetla dřív!!! Jsem měsíc po porodu a bříško mám sice stažené přes den podvazkovým pásem, ale když se večer svléknu, je takové jako měkké a vypoulené. Manžel žertuje, jestli snad nejsem znovu těhotná - s pevností to fakt nemá nic společnýho.


z internetové diskuze