Pavlína Filipovská

Na natáčení filmu vzpomíná: „Film Ta naše písnička česká byl pro mě obrovským zážitkem a setkáním se spoustou milých a Pánem Bohem políbených lidí.
Měla jsem vynikající partnery. Jedním z nich byl pan Beyvl, dalším byl Miloš Kopecký, Václav Neckář, Josef Zíma, Jiřina Bohdalová.
Celý film oblékala Ester Krumbachová, která k „hašlerkám“ vybrala poměrně bláznivé kostýmy, ale když jsme se na film později dívali, tak jsme si říkali, že splnila Hašlerův sen. Já měla krásný korzet a například pan Beyvl se mnou hovořil s účelově zaměřeným pohledem. Film zdobily všechny ty květiny, péra. Ale filmu to velmi slušelo.
Při natáčení jsem byla dost nalehko. Příběh se odehrával na jaře, ale točilo se na podzim. Měla jsem jen korzet, tylovou sukýnku a lehounký šáteček na ramena, a to opravdu bylo na podzim dost málo. Pravda, paruku jsem měla teplou, ale to mi v té chvíli nebylo nic platné. Na umělé bříze jsme měli přivázané květiny, ale zimou jsem se jen tetelila. Pro mě tedy tento film byla jedna velká, neléčená angína.

Robert Rohál – Vítek Chadima: České zpívající filmy