Úvod / Fenomén korzet / Celebrity v pevném sevření / Vampira č. 2: Lisa Marie

Vampira č. 2: Lisa Marie


Lisa Marie je teď nejvíce známá svými rolemi ve filmech Tima Burtona Ed Wood (kde hrála po boku Johnyho Deppa), Mars Attacks! (Mars útočí!) a Sleepy Hollow (Ospalá díra) i svou romancí s jejich režisérem.
V patnácti letech si jako kráska s havraními vlasy vydělávala na živobytí tancem. Žila přitom sama v New Yorku. Ale její kariéra prudce vzlétla, když ji objevil fotograf Bruce Weber. Účinkovala v kampani Calvina Kleina Obsession (Posedlost) a pózovala pro řadu prvotřídních fotografů. V roce 1997 poprvé hrála – a to v televizním filmu Breast Men.


► Poslední dobou hodně cestujete – jezdíte nalehko?
Ne, beru si s sebou celou skříň. Musím mít všechny své rekvizity a věci. Někdy mi to připadá jako cestující cirkus.
► Rekvizity? Jako třeba pouta posetá diamanty, která jste si vzala na premiéru filmu Mars útočí?
Ano – to je jedna z věcí, na kterých jsem závislá. Prádlo, ...no a ostatní módní doplňky.
► Jaké bylo pracovat s Johnym Deppem v Ospalé díře?
Skvělé! Hraju Lady Crane, Ichabodovu (Deppovu) matku – je tajuplná: pestré květinové dítě 18. století. Je plná magie a senzuality v dobách tmářství a omezování. Její muž je silně věřící, takže je trýzněna za to, že má svobodného ducha. Je to fantasy film s prvky horroru. A zvykla jsem si při něm nosit korzet.
► Jak je to s vámi a korzety? Nemusela jste je náhodou nosit také v Edu Woodovi a ve filmu Mars útočí?
Korzety opravdu miluju – mám ráda luxusní spodní prádlo. Korzety mě navíc vzrušují, takže jsem šťastná, když je mám nosit. Do filmu Ed Wood jsem si musela pas sešněrovat na 16 palců (41,5 centimetru!), protože Vampira, kterou jsem hrála, byla pověstná svým vosím pasem.
► Nebylo to bolestivé?
No, ranní stahování korzetu trvalo dost dlouho a během dne mi ho nesměli povolovat, protože by to fungovalo, asi jako když máte nohu v příliš těsné botě. Když ji vyndáte, už ji znovu nenazujete. Moc by to bolelo. Každopádně jsem byla moc ráda, že mám korzet stále na sobě. Cítit silné sevření je příjemné – dostane mě to vždycky do varu...
► Hrála jste několik velmi sexy postav – nebojíte se, že vás teď budou vnímat jen jako sexsymbol?
Jsem moc ráda, že jsem sexy. Cítím se svobodná. A taky si myslím, že být sexy je dar!