Úvod / Fenomén korzet / Další texty o korzetech a stahování / Stahovací pás Angeliny Jolie...

Stahovací pás:

Tajemství plochého břicha Angeliny Jolie

Podvazkový pás, který nosí Angelina Jolie a pomohl jí stáhnout těhotenstvím povolené břicho, se stal doslova hitem u britských matek, jež chtějí přijít o své centimetry navíc v pase.
Cinch, pás stahující pevně ženský pas, se prodává velmi dobře v obchodech pro náročné maminky a v obchodním domě Harrods. Do Británie dorazil z Ameriky, kde byl okázale chválen od celebrit, včetně Angeliny Jolie, Gwen Stefani a Minnie Driver.
„Břišní pás“ slibuje matkám, které právě porodily, že jim pomůže získat ihned zpět své předtěhotenské míry „utažením všech břišních svalů a stlačením nadbytečného tuku dvojitou přední výztuží a dalšími stahovacími prvky“.
Nicméně Národní sdružení porodních asistentek varovalo, že takové stažení není bezpečné, zejména pro ženy, které během těhotenství výrazně přibraly.
Mluvčí NSPA uvedl: „Není bezpečné nosit stahovací pás těsně po porodu. Nedoporučoval bych to z lékařského hlediska. Porodní asistentky musí ověřit, zda děloha ženy po porodu klesá. Nošení stahovacího pásu by mohla utajit skutečnost, že děloha ženy neklesla, a skrýt tak vnitřní krvácení. Dalším problémem je samotné stažení. Jestliže žena v průběhu těhotenství výrazně přibrala na váze a nyní se tuto skutečnost snaží zamaskovat stažením pomocí těsného pásu, vystavuje se nebezpečí nevolností z nedostatečného prokrvení.“
Mluvčí výrobce stahovacích pásů, Joseph Selfridges uvedl, že dosud žádná matka si nestěžovala na pocity nevolnosti.
Úspěch stahovacích pásů kopíruje také výrazné zvýšení prodeje „formujících“ punčocháčů a kalhotek. Selfridges uvedl, že prodej tvarujících kalhotek Spanx vzrostl o 60 procent ve srovnání s loňským rokem, zatímco John Lewis doplnil, že prodej veškerého zboží, jež se nazývá „shapewear“, tedy stahovací, formující, tvarující, se zvýšil o 46 procent ve srovnání s loňským rokem.

internet