3. 2. 2007 - Alena
Sháním svatební šaty, viděla jsem hezké, ale s korzetovým horním dílem, vzadu na šněrování. Aby to vypadalo pěkně, musí se korzet dost utáhnout, nejméně o 10 cm. Má s tím někdo zkušenost, dá se v tom delší dobu vydržet?
• 5. 2. 2007 - Romana
Sama jsem korzet nikdy neměla na sobě, ale byla jsem na svatbě kamarádky, která měla korzet. Šaty byly vypůjčené den před svatbou , pomáhala jsem jí s oblékáním. Aby vzadu mezi okraji nebyla velká mezera, tak jsem to musela dost stáhnout, až mě jí bylo líto. Přes obřad to vydržela, ale pak jsme korzet 2x musely povolit, už v tom nemohla vydržet. Druhý den, než jsme šaty vrátily, tak jsem si je taky zkusila a bylo to hodně nepříjemné... Obdivuji kamarádku, že v tom vydržela tak dlouho, a to jsem o dost štíhlejší.
• 25. 1. 2008 - Anna
Já jsem šla jako host na svatbu a v půjčovně jsem si zkoušela korzetové šaty. Vypadala jsem v nich skvostně - dělá nádhernou postavu, ale nedá se v něm dýchat. Takže jsem se na to vy... a šla jsem v obyč. šatech - a bylo mi fajn a hlavně jsem se nemusela bát, že někde zkolabuju :-)
• 25. 1. 2008 - Pavel
Někde jsem četl, jak dříve dvorní dámy trénovaly nošení korzetů. Byl to dlouhodobý proces, při kterém korzet postupně utahovaly až do extrému. Stejně tak není možné najednou vzít korzet a myslet si, že se žena stáhne o x čísel a vydrží v tom celý den. Buď je možné jen mírné stažení, nebo dámy trénovat a trénovat!
• 21. 6. 2008 - Nimett
Vidíte, mně je 16 a korzety miluju. Stahuju se naprosto běžně o 15 cm a kostice mám nejradši co nejtužší, nejlíp ocelový. Dá se v tom vydržet, jen člověk nesmí bejt citlivka nebo bárbí, to to pak jde těžko. A dýchat se tom dá, jen se musí vědět jak. Prostě dýcháte jen do horní části hrudníku a ne do břicha.
Navíc ty „korzety“ u svatebních šatů mívají jen hodně pofiderní kostice, ve kterých se jde úplně v pohodě hýbat nebo nemívaj kostice vůbec. Většinou jde teda o takový klasický plastový, 4 až 6 mm široký. Ale já sama za sebe říkám, že korzety jsou luxusní věcička na běžný nošení a není nad korzet ušitej na míru. (Takže 15 cm stahování a ocelový kostice!)
• 22. 6. 2008
Nevím, co jste to měly za korzety. Možná vám neseděla velikost. Taky jsem měla korzet, ale nijak výrazně se nestahoval. Jen přiměřeně, abych se mohla normálně hýbat. Byla jsem v něm od 10 ráno do 2 dalšího dne, a žádný problém jsem neměla. Takže to chce vyzkoušet víc a najít ten správný.
• 24. 6. 2008 - Nimett
Přesně: prostě najít si ten svůj, a když mi už při zkoušení nedělá dobře, tak ho na sebe přece nenavlíknu. Nebo jsou prostě někteří lidé trošku přecitlivělí. Nikdy nezapomenu na výrok mé spolužačky, že korzet měla na plese a myslela, že v něm umře, protože jí prý drtil žebra. Přitom měla víceméně jen tílko s ozdobným šněrováním. Takže, dámy, nepřehánějte! Ženský se sešněrovávaly celá staletí a nevadilo jim to - tak nevím, proč by to mělo vadit vám, kór když je korzet třeba z 18 století s tím dnešním naprosto nesrovnatelný...
• 14. 7. 2008 - Lucka
Nimett, kde se sežene takový korzet ?
• 18. 7. 2008 - Nimett
Šije je třeba paní z Kutné hory, stránky www.korzety.com a nebo třeba slovenská dáma jménem Ravena, stránky www.gothic-habitus.org a www.blackat.eu. Já osobně mám dílo od Raveny a pak nějaké, co jsem si tvořila sama. Základní kostice do toho dávají velice tuhé plastové (výborně stahují), ale na požádání je možná spirálová ocel - taková, co se přizpůsobí žebrům, ale pas stáhne, jak jen to jde, nebo klasická ocel, která stahuje i kosti, takže je rychlejší deformace a trvalé zúžení pasu, ale napoprvé je to docela síla.
Vzhledem k tomu, že Ravena má hodně modelů podle kterých Ti korzetek ušije, a paní z korzety.com ho ušije přesně podle Tvého přání, podle Tebou vybraného materiálu,s třihu atd., si určitě vybereš. Problémovější je cena. Ravena šije za cca 2000-2500 Kč, z korzety.com Tě vyjde na asi pět tisíc, ale myslím, že odtamtud, ač se na něj dýl čeká (aspoň měsíc), bude víc podle Tvých představ. Tak snad jsem řekla dost a poradila, jak nejlépe jsem mohla. Držím palce při výběru.
• 21. 7. 2008 - Lucka
Moc děkuju, drž mně palce ! Uvítám, když mně napíšeš na mail, abych měla nějakého průvodce, protože je to pro mě novinka :-)
• 22. 7. 2008 - Nimett
Oká, mejl nimettka@seznam.cz - posílala jsem Ti z něj to samé, co jsem napsala sem. A palce opravdu držím, protože málokdo se dneska pouští do něčeho takového. Tak doufám, že korzety přinesou co nejvíc radosti a že se v nich budeš cítit dobře, hlavně utahuj pomalu a postupně. A piš úspěchy. :o)))
• 9. 8. 2008 - Petra
Tohle mně přijde dost dobrý - přístup, cena a snad i kvalita :-)
• 23. 8. 2008 - Nimett
Teda tady se toho děje...
• 24. 8. 2008 - Alena
Obdivuji tě, že se vydržíš stažená o 15 cm - jak dlouho? Já jsem na přání přítele zkusila korzet, samotné mě šněrování nešlo, přítel mě utáhl, asi moc, protože tak stažená jsem vydržela jen chvíli.
• 26. 8. 2008 - Nimett
Vydržím celý den. Ale předpokládám, že Tvůj korzet byl asi někde kupovaný na konfekční velikost, že? Jinak první stažení musí být malé a krátkodobé, ale vzhledem k tomu, že já jsem do nich „ujetá“ už cca přes dva roky a vždycky jsem obdivovala barokní dámy v těch širokánských sukních s uzoučkým pasem, tak mi to zas tak zlé nepřišlo. Znám dámu, co ho nosí denně už skoro 15 let.
• 26. 8. 2008 - Nimett
A nešlo-li ti pořádně vydržet v klasickém korzetu, tak on prádlový vypadá taky pěkně a ten se nestahuje - tak chce-li přítel korzet, zkus tenhle.
• 27. 8. 2008 - Petra
Koukám, že jsou tady smazané odkazy :-(...Přesto že mám svůj první korzet na míru, „mírně“ trpím, a přesto, že je z tělového saténu za účelem „nenápadné prádlo“, a přesto, že manžel byl proti, když mně v něm viděl...;-)
Píše se, že ho nosily dámy, které nic nedělaly, ale já v něm tedy rozhodně raději něco dělám (vařím třeba :-), člověk potom tolik nemyslí na to nepohodlí. Na 8 hodin do práce jsem to ještě neriskla. Jinak můj úplně první dojem po zavázání byl (i když je pod prsa), že k němu nemusím nosit podprsenku, protože člověka fakt narovná a nedovolí mu udělat ze sebe otazník a schouleninu - prostě klasickou „počítačovou“ polohu.
• 31. 8. 2008 - Daniel
Něco pro inspiraci na http://www.corsets.nl/.
Nimett, Ty musíš být superholka!
• 1. 9. 2008 - Petra
Nimett, koukni se na http://cgi.ebay.com/LONG-ANKLE-LENGTH-FLOWING-LEATHER-CORSET-COAT-gothic_W0QQitemZ270269024304QQihZ017QQcategoryZ155031QQcmdZViewItemQQ_trksidZp1742.m153.l1262 ... a manžel mně to rozmlouvá, co Ty na to? Proč bych nemohla vypadat jako Morticie (dle něj), když se tak cítím ? ;-)
4. 9. 2008 - Nimett
Superholka fakt nejsem, prostě mě to nějak chytlo a už se mě to nepustilo. A jako Morticie klidně vypadej! Vždyť to je hlavně tvoje věc, ne? Líbí-li se ti to... Třeba to manžel pochopí a taky se mu to zalíbí jako tobě... Držím palce.
• 6. 9. 2008 - Petra
Taky mě na stará kolena chytly korzety a tyhle zvlášť http://stores.ebay.com/DivaDivine777, protože potřebuju na míru, když jsou přes prsa. Poradíš mně nějaké čeké stránky o korzetech, kde jsou i začátečnice? Nejsem žádná „gotička“ ani SM - jsem jen ujetá :-)))) ...a nezařaditelná.
Manžel původně zvedal obočí při představách, jak mě propíchne kostice, ale když mě v korzetu viděl, tak neodolal ;-)
• 13. 9. 2008 - Nimett
Styl se píše gothic a dneska to je samá póza, což mě velmi mrzí a uráží i svým způsobem - no a v českých vodách toho ulovíš málo. Jinak klasicky korzety.com, blackat.eu (Slovenka, moc šikovná)... ale jinak tady všichni používají tak mizerný kostice, že si člověk rovnou může vzít tílko. A kostice aby se zlomila, to by muselo bejt fakt něco. I když je pravda, že ty původní velrybí se lámaly až moc... :o)))
• 23. 11. 2008 - Jana
Korzet je docela v pohodě, jen se to nesmí přehnat s utažením. Také jsem byla na jedné svatbě a celý den jsem měla na sobe korzetové šaty a dobrý. Sice tanec byl trošku problém, ale jinak se to dalo vydržet.
• 6. 12. 2008 - Nimett
Korzetové šaty mají živůtek a ne korzet. Tudíž měkký kostice a konfekční míry, což je ten největší sajrajt, co v korzetářství může bejt.
• 13. 12. 2008 - Jana
Tohle byly prostě saty s korzetem... Já jim říkám korzetový... Takový to, co se tváří jako korzet - to je jasný, že to není nic supr. Velice často mají zip, a pravý korzet zip nemá. Ten by se při stažení asi dobře rozlít :)
• 17. 12. 2008 - Nimett
Každej, s prominutím, blbec jim říká korzetový a mě nemusíš poučovat o tom, co má a nemá živůtek a co má a nemá korzet - garantuju ti, že vím tisíckrát víc než ty.
• 22. 12. 2008 - Jana
Klid znalče. A ty je nosíš často?
• 23. 12. 2008 - Nimett
Furt. Tak nerejpej, génie. Kdybys přečetla pár řádků výše, tak bys pochytila, o čem se tu bavíme.
• 4. 1. 2009 - Sylvie
Nimett, četla jsem, že nosíš korzety, mohla bys mi doporučit nějakou www stránku? Hledala jsem všude možně, a nikde nic pořádnýho :(
6. 1. 2009 - Nimett
Ahoj: korzety.com nebo gothic-habitus.org nebo blackat.eu - s těma jsem spokojená.
7. 1. 2009 - Sylvie
Super, díky mooc :) Hned na ně mrknnu :)
• 10. 1. 2009 - Nimett
Vůbec nemáš za co a klidně, když se ti bude líbit něco jinýho, než co běžně ty obchody nabízejí, tak se jich zeptej a domluvíš se s nima téměř na všem - a tady jsem ještě zapomněla jednu Brňačku: mistress-adrienne.com.
3. 8. 2009
Čauky - taky mam korzet 15 cm šněrovací - je to super, dá se v tom vydržet! Bez korzetu mám 70 v pase a stáhnutá 56 cm.

Diskuse na téma korzet na doktorka.cz