Úvod / Fenomén korzet / Další texty o korzetech a stahování / Když džíny stáhnou jako korzet...

Když džíny stáhnou jako korzet...

V sexualitě hrají džíny jednoduchou roli. Jsou sexuálním symbolem, umožňují vychutnat si krásu ženského pozadí, stehen či nohou způsobem zcela specifickým. Zcela běžné přeci je, že děvče rve své nožky do co nejtěsnějších džín, zápasí s knoflíkem a není schopné jej zapnout, vypouští dech, škrtí se, lomí se a utahuje se. Jenom aby se vešlo do svých těsných a vytoužených džín. (...)
V 60. letech, kdy móda velmi těsně upnutých džín vrcholila, musely je dívky dokonce natahovat vleže a zapínat s cizí pomocí. Traduje se, že jistá modelka si je oblékla doma s přispěním přítele a pak cestovala na přehlídku vleže na zadních sedadlech taxíku, protože se v nich nedokázala posadit.

ze seriálu Lidská sexualita a z časopisu 100+1 zahraničních zajímavostí

Kdysi se mu líbila, a přestože v posledních letech začala kynout, pořád se na ni rád kouknul, když se její modré oči nedívaly. (...) Odpočítali sto kroků od značené stezky a svlékali se cestou. V chůzi jí rozepnul rifle, ale přes zadnici si je musela stáhnout sama. (...) Kalhotky jí navlékl snadno. Nohavice riflí natáhl kousek nad kolena, dál je maso nepustilo. Nabyl podezření, že stehna při pobytu pod zemí snad ještě ztloustla, a žasl nad tím, že ještě přede dvěma hodinami je obepínaly džíny o několik čísel menší.

Miloš Urban: Smrtečka (z knihy Mrtvý holky)

Příliš těsné džíny
(urban legend – neboli: současná fáma)
Není tomu tak dávno, kdy byly velmi oblíbené těsné džíny. Nosily se tak těsné, jak jen to bylo možné. Podobně jako většina teenagerů chtěla být Megan v souladu s nejnovějšími módními trendy. Jakmile měla 15 let, mohla si dovolit koupit jako dárek nové džíny, takže vyrazila ven a pořídila si je. Vůbec si je nevyzkoušela. Nepočítala vůbec s pubertou, a tedy zaoblenějšími stehny a zadečkem, takže si je koupila ještě o číslo menší, než své předchozí...
V pondělí ráno před odchodem do školy si své nové džíny oblékla. Chcete-li se dostat do mnohem menších džín, musejí být mokré. Ona tedy naplnila vanu a v ní se do svých vytoužených džín s velkými potížemi dostala.
Bohužel pro Megan, když džíny začaly postupně schnout, staly nesnesitelně nepohodlnými. Byly hodně těsné již zezačátku, ale jakmile byly úplně suché, staly se až bolestivými. Meganiny nohy strnuly a ona se nemohla ani chodit. Snažila se dostat ven z džín, ale příliš to bolelo a byly strašlivě těsné. Ležíc v posteli, Megan křičela na své rodiče, kteří hned běželi do jejího pokoje.
Vše skončilo výletem do nemocnice, kde lékaři museli její džíny rozříznout. Megan si přerušila krevní oběh na nohou, ale jakmile byly džíny rozříznuty, byla zas v pohodě. Megan není jedinou obětí těsných džín. Lékaři už museli rozříznout hezkých pár džín u spousty žen, a to nejenom teenagerek. Všem se podařilo narvat do džín, které byly přespříliš těsné!

internet