Kdo umí, ten šije korzety

A kdo neumí, tiše závidí:-)

Na pomyslném seznamu položek, které bych si ráda do budoucna pořídila, zaujímá korzet jedno z předních míst. Vždy mě tento kus oděvu lákal a fascinoval. Co může být smyslnějšího než ženské tělo sešněrované v korzetu? ;-)
Nutno podotknout, že korzet není záležitost laciná. A pokud ano, bývá to zpravidla na úkor kvality. Korzety existují různého druhu. Třeba ty prádlové, které se nosí pod oblečení a moc toho obvykle nesešněrují – k sehnání v sexshopu nebo v obchodě se spodním prádlem. Pak jsou tu korzetové živůtky. Takový kompromis mezi korzetem a běžným topem do společnosti. Další kategorií jsou pseudo-korzety. (Pseudo proto, že je vyrábí ve velkém, v běžných velikostech.) Takové, které seženete v obchodech spolu se „zbožím převážně černé barvy“, případně opět v sexshopu. Znáte latex, ne?:) A konečně pravé, poctivé a nefalšované korzety na míru, které se musí umět nosit. Právě ta poslední kategorie mě odjakživa lákala.


Mé druhé já, které se rádo předvádí, by jistě v šatníku ocenilo takový výrazný kus oblečení. V pořízení korzetu mi však brání několik věcí. Prvně je to stránka finanční. Jak jsem již psala, korzet není záležitost laciná. Tím spíš korzet dělaný na zakázku. Dále je tu naprostá nezkušenost s jeho nošením. Když člověk ví kulové, co se pro něj hodí, tím spíš se mu nechce investovat tučnou sumičku do věci, kterou si nakonec oblékne třeba jen dvakrát, když zjistí, že se netrefil... Jistě to nebude nic pohodlného:-D Třetí překážkou je problém se sháněním. Ačkoliv jsem člověk odvážný a oblečení – včetně bot – si přes internet objednávám často, zrovna u korzetu bych se to risknout neodvažovala.


A tak zatím čekám a těším se, až si jednoho dne našetřím dostatečnou hromádku peněz, odhodlám se, podaří se mi sehnat nějakého šikulu a nechám si od něj ušít korzet podle svých představ :-)
Jednu takovou velice, velice zručnou slečnu jsem před časem objevila. Na svém blogu zveřejňuje korzety, které sama šila. Pro sebe, své přátele... a nově také na zakázku. Kdybych měla potřebnou částku a jistotu, že mi korzet bude sedět a nebudu mít s jeho nošením problémy, hned bych si u ní nějaký objednala:) Ale protože jsem švorc, mám smůlu. Prozatím;-)


Vám, všem nadaným slečnám a ženám, které svedou ušít (nejen) něco tak úžasného, jako je perfektně padnoucí korzet, nadšeně tleskám. Já, která jsem ráda, když se mi podaří přišít utržený knoflík – a to ještě nakřivo – vás bezmezně obdivuji.


Z Liščího doupátka