Úvod / Fenomén korzet / Další texty o korzetech a stahování / Deset důvodů, proč nosit korzet

Deset důvodů, proč nosit korzet


Korzet se stal kvůli negativní kampani 20. století symbolem svázání a okleštění volnosti. Proto se nelze divit, že k němu mladí lidé nemají důvěru. Chceme vás přesvědčit, že současný korzet má s tímto zavedeným stereotypním názorem málo společného. Mladým dívkám ho můžeme doporučit s plným přesvědčením!


Nabízíme 10 důvodů, proč ho nosit:
1. Korzet je moderní. To je první a nejdůležitější informace Korzet je cool, na vrcholu nebo, chcete-li, „must-have“, tzn. musíme ho mít, a to ihned. Je to prostě nutnost. Už to vpodstatě stačí, aby dívky běžely na nákupy a hledaly korzety v obchodech s prádlem a oděvy.
Ostatní důvody by už nebylo třeba uvádět, neboť nosit nejmódnější oblečení se rozumí samo sebou. Jen tehdy lze počítat s uznáním vrstevníků, obdivem i závistí kamarádek, uznalými pohledy kolemjdoucích na ulici, zájmem kolegů a pozváními na rande. A to je přece nejdůležitější, když je nám ...náct let.
2. Korzet zeštíhluje postavu. Ideální postava - kdo o ní nesní? Pro mladé dívky to často znamená být, anebo nebýt ve středu pozornosti. Několik barevných písmenek v časopisech a pár minut před televizorem dovede zatočit s fantazií nejednoho nápadníka. Na řadu pak přicházejí diety, cvičení, ale efekt není vždy uspokojivý. Nepomáhá namlouvat si, že ne všichni mladí muži milují štíhlé dívky.
Na pomoc může přijít korzet. Dobře vypasovaný zapracuje na zeštíhlení postavy. Má přece několik šikovně ušitých záševků a střih, který vymodeluje ty správné tvary. Ženské proporce se stanou čitelnějšími. Dívky, které mají větší bříško, avšak úzké boky, je budou moci více zdůraznit. Tečkami posetý So Candy 6ixty8ight je dokonale vypasovaný na těle a současně jen lehce obepíná boky...
3. Korzet podtrhuje linii ramen. Ramena - jedno z dalších, pro muže důležitých, míst těla. Hladká, opálená kůže působí jako magnet. Příjemná linie odkrytých ramen podtrhuje štíhlou šíji. Jak dokáže zapůsobit část nahých zad a krk, není třeba říkat. Odkrývání a vystavování těla je charakteristické pro mládí. Korzet bez ramínek Cancan Intimoprivato toto vše nabízí. Napomáhá tomu rozmanité zdobení nad živůtkem a množství výšivek.
4. Korzet vyplňuje živůtek. Kdyby ženy neměly ňadra, určitě by si je vymyslely.V pokušení a svádění nemají sobě rovných. Jestliže poprsí nesplňuje jejich představy, zkouší všelijaké kousky, aby ho vylepšily a zdůraznily. Korzet, hlavně má-li košíčky jako podprsenka a kostice, může nahradit chirurgický zákrok. Ve Spojených státech bohatší rodiče dávají dcerkám k osmnáctinám právě takové dárky. Ale k nám se tento zvyk ještě nedostal. Je třeba začít nosit korzet, který zpevňuje prsa, dává jim oblý vzhled a zvedá je tak, jak to dokáže polokorzet Wild LUNY nebo sladký model firmy Love.
5. Korzet vylepšuje postavu. Štíhlá postava, zvýrazněné poprsí a zakulacené boky, to je kvetoucí ženskost, o které sní nejedna ...náctiletá a nejeden její vrstevník. Někdy si s námi příroda zahrává a ne všechno rozkvétá souměrně a v harmonii. Modelování celé postavy je práce pro korzet. O záševcích a průstřizích jsme se již zmínili. Dodatečné zeštíhlení problémových partií lze získat také speciálním střihem. Korzet Valery připomíná vzorem džínovou látku. Má oddělenou část na ňadra a ostré, trojúhelníkové zakončení na břiše, které opticky prodlužuje postavu. Díky tomu postava hodně získává.
6. Korzet nahrazuje top. Většinou se topy nacházejí v každé skříni mladých dívek. Dobře přiléhají na tělo, hodí se pro každou příležitost a jsou velice oblíbené. Mladá dívka, která se chce odlišit, si vybere korzet, který se topu velice podobá a může ho nahradit. Oblékáme na něj sako nebo ve sportovní verzi košili. So exoctic 6ixty8ight je zapínán vpředu na několik háčků. Látka, ze které je ušit má děrovanou strukturu a je ozdoben květinovou výšivkou. Vršek Emmanuelle Arianne připomíná košilku s ramínky. Pouze záševky a husté šněrování na zádech, které umožňuje stáhnout nevzhledné faldíky kolem pasu až o několik centimetrů, prozrazuje, že se jedná o korzet.
7. Korzet nahrazuje oblečení. Před několika lety se ukázalo, že korzet lze nosit nejen skrytě na holé tělo, ale stejně dobře ho můžeme nosit na košili nebo halenku. Tehdy plní roli vestičky. Trochu hřeje, trochu zdobí. V tomto případě je vhodné obléci si korzet bez ramínek. Čím barevnější a méně připomínající spodní prádlo, tím lépe. Korzet Chio, zdobený svisle našitými pásečky je možné nosit samostatně nebo právě třeba na halenku. Vystupující konce stužek tvoří na spodu třásně, nahoře žabkování.
8. Korzet není banální. Na jedné straně by každá žena chtěla být moderní, neboť jiné jsou také moderní, na druhé straně za nic na světě není možné nosit vše, co nosí ostatní. Jak spojit tato dvě protichůdná přání? Originální a nebanální řešení budou vždy drahá. Poradíme vám všeobecnou zásadu jak na to: pořiďte si překvapující nebo zábavný detail. Korzet So dynamic 6ixty8ight z šedé melírované látky vypadá jako určený pro sport, ale díky krajce přišité nad prsy, která imituje vystouplé košíčky, je výjimečně zajímavý. Korzet Vegas Sassa Mode má po celé délce zip. Kostkovaný vzor, jako na vlněném saku, byl zkombinován se silikonovými ramínky.
9. Korzet je sexy. Mladé hvězdy ohromující nás sex-appealem, častěji prezentují na parketě natřásající se zadečky, vlnící se bříška a dlouhé nohy, než taneční umění. Řady fanynek jdou v jejich stopách. Stačí navštívit oblíbenou diskotéku mladých, abychom zjistili, že je tam více nahoty než oblečení. Cílem číslo jedna je někoho ohromit a strávit opojnou noc. Mládež stále častěji a s velkými znalostmi mluví o sexu. Tabuizovaných témat je stále méně. Pokud však plánujeme setkání z „očí do očí“, bylo by vhodné popřemýšlet o něčem vskutku neobyčejném.
Tiffany Arianne je černý korzet z měkké krajky, lehce prosvítající a obepínající tělo. Dává příjemný pocit tělu a smyslům nejen své majitelky.
10. Korzet, to je tradice. Korzet je znám již několik století. Kdysi, těsně sešněrovaný, byl neodmyslitelným celoživotním doplňkem mnoha pokolení žen. Byla to tradice našich prababiček, která se vrátila ve změněné, příznivější podobě, sloužící spíše pro zábavu, než ke svazování těla.
Mládež jen nerada čerpá z dob před jejich narozením, ale omlazená antika může jistě citlivé duši imponovat. Verdissima nabízí model po celé délce sešněrovaný tenkou stuhou. Provensálský vzor, který je tvořen růžičkami, je něžný a romantický, trošku nostalgický. Je ideální pro milovníky toužení a vzdychání z lásky, jako ve filmech pro pamětníky.
Pokud Vás tyto argumenty nepřesvědčily, nezbývá než zkusit korzet na vlastní kůži a jsem si jistá, že ho již nesundáte. Korzet je prostě univerzální.


Malgorzata Dziakońska