Jednoduchý korzet


Nevím jak ostatní, ale já osobně na drahý a kvalitní korzet (jakkoliv by se mi líbil) nemám. A tak věčně přemýšlím, čím ho nahradit. O tři tipy se tedy podělím.


● Denim korzet
Staré džíny jsou neskutečným zásobníkem inspirace.
1. Ustřihni džínám nohavice těsně pod zadkem - v místě, kde jsou na vnitřní straně sešité v rozkroku.
2. Šev v rozkroku taky rozstřihni, aby ti vznikla jakoby džínová „roura“.
3. Středový šev na zadku kousek rozpárej a rozdělaný džínový korzetek si obleč.
4. Přesně naměř, o kolik budeš muset džíny ve švu založit, aby z tebe nespadly, aby tě viditelně stáhly, ale zároveň abys v nich mohla dýchat, a sešij.
Tip: Ale tím to ještě nekončí! Cvočky, řetízky, placky... Ale s tím už si poradíš! Výsledek vypadá zajímavě...


● Korzet na jedno použití
Věc, která asi každého napadla. Vezmi si izolepu (širší) a motej a motej. Potom to je trochu těžší sundat. Takže nejdříve si vezmeme potravinářskou fólii, vydechneme a opatrně obmotáváme kolem těla. Musíme opatrně, protože se ráda trhá a nemusíme moc, protože slouží pouze jak oddělující vrstva. Začneme co nejvýše a skončíme co nejníže (ideálně až v polovině zadečku). Potom vezmeme tu zmiňovanou izolepu a motáme kolem dokola. Mírou vydechnutí si regulujeme míru stažení. Na obou koncích (nahoře i dole) necháme trochu pásky přečnívat přes fólii a chytneme přímo na tělo - alespoň nám to nebude sklouzávat. Když si dá člověk záležet, může si udělat pevný krunýř, který ho bude omezovat více, než čekal.


● Korzet na více použití
Korzet je vyrobený z izolační gumy, co se prodává v rolích. Vhodná je guma, která je ze dvou plátů, mezi kterýma je tkanina. U nás ji mají v „domácí dílně“, možná ji budou mít někde ve stavebninách. V domácích potřebách si koupíš nýtky na dírky (mají to i s přípravkem) a pak si s tím jen pohrát. Stáhni si z webu nějaký obrázek korsetu, kde je vidět, jak je vykrojený. Vykrojit by se měl nad kyčlí, aby netlačil. Obvod by měl být o cca 10 cm menší, než máš objem pasu.


internet