Úvod / Fenomén korzet / Další texty o korzetech a stahování / Francouzky jsou větší a zaoblenější

Francouzky jsou větší a zaoblenější


Průměrný Francouz je dnes o pět a půl centimetru vyšší a o pět kilo těžší než před třiceti lety a průměrná Francouzka vyrostla za tu dobu o 2,1 centimetru a přibrala 1,8 kilogramu. Nabytá kila se ale v obou případech projevují hlavně v partii, kde to není moc žádoucí, totiž v pase. Ukázal to rozsáhlý průzkum, který poprvé po třiceti letech uskutečnil Francouzský ústav textilu a oblečení.


5.3. 2006 Paříž - Francouzka je dnes v průměru vysoká 162,5 centimetru, váží 62,4 kilogramu, přes prsa má 93,6 a přes boky 100,2 centimetru. Vosí pas jejích prababiček z počátku minulého století je ale jen vzpomínkou - dnes má v pase 79,9 centimetru, tedy o šest a půl víc než před třiceti lety a o čtrnáct víc než začátkem 60. let! Není proto možná náhoda, že do módy znovu přichází korzet, a to v různých podobách: od skrytého stahovacího prádla až po viditelně nošenou součást společenského oděvu.
Dámy, které jsou se svou vahou nespokojené, se autoři průzkumu snaží utěšit tím, že průměrná Belgičanka váží o osm kilo víc a průměrná Američanka má kolem pasu skoro o deset centimetrů víc.
Kdyby tato útěcha nestačila, je tu ještě známý módní návrhář Pierre Cardin, který prohlašuje, že se mu dnešní ženy zdají krásnější než jejich předchůdkyně. A ideální žena je podle něho beztak v každém případě ta, kterou milujeme.


Novinky, ČTK