Z internetové diskuze


☺Vždy jsem zastávala názor, že žena se má o své tělo starat tak, aby nemusela používat jakékoliv zkrášlující vymoženosti. Konkrétně mám na mysli plastické operace a prádlo, které kamufluje skutečný tvar prsou a břišních partií, z čehož vyplývá, že fandím rozumné stravě a pravidelným návštěvám fitness centra.
Jenže: pokud se člověk alespoň trochu zajímá o módu, nemůže mu uniknout fakt, že po letošních přehlídkových molech velmi často korzují modelky v korzetech. Korzety se nosí jako běžná součást denního oděvu - k sukni, ke kalhotám, pod sako - prostě kdekoli a kdykoliv, a tak vzniká krásně modelované ženské tělo. Šijí se jak z materiálů, které jsou pro korzety typické - satén, krajka, tak z materiálů pro běžné nošení - bavlna, prací kord, jeansovina. Také v barvách se meze nekladou - od základní „zeštíhlující“ černé, přes odvážné rudé, stříbrné s výrazným leskem až po nevinně bílou a ostatní běžné barvy.
Leckterá žena si jistě řekne, že je zde konečně něco, co vytvaruje ženské tělo bez drahé a bolestivé plastiky a drastické diety. Bohužel to není tak jednoduché, neboť než si nositelka na utažený svršek zvykne, nějakou dobu trvá. Korzet dokáže zmenšit obvod pasu až o 5 cm, bohužel to platí i o prsou, což platí zejména u korzetu viktoriánského střihu. Proto jsou oblíbené korzety s kosticemi.
A jakou máme velikost korzetu? U prádlového je to velikost naší podprsenky (př. 75B). Pokud se však šijí na zakázku, šijí se o 5 cm menší a to z důvodu šněrovačky, která je zpravidla na zadním díle, neboť ta se neutahuje až na maximum.
Na závěr ještě dodám, že poté, co jsem si v odchodě korzety vyzkoušela, chci k jedné z úvodních vět tohoto článku něco doplnit: Jsem sice vyznavačkou vyvážené stravy a pohybu, avšak i korzetů, neboť málokterá věc vám tak krásně vytvaruje ženské křivky!

☺Korzet zeštíhluje až o 5 cm... No dobře, ale hmotu neodstraní. Hmotu přemísťuje, v horším případě stlačuje do vnitřností. Výsledek je mnohdy podobný, jako když se některá nesoudná nasouká do gumových stahovacích kalhotek. Pneumatika nad pasem, vyboulené polštáře na stehnech, zařezané okraje kalhotek - no prostě maso. Ty holky na obrázcích pod článkem tak zase stažené nejsou. Mají zejména parádně vytvarované košíčky horních částí. Jinak mají některé expertky v korzetech prsa až na klíčních kostech.
☺Já nosím stahovací kalhotky se zvýšeným pasem. V mojí velikosti mě stáhnou v pase asi o pět čísel. Pod plesové šaty jsem si koupila menší a zúžily mě skoro o deset. Ale po Vánocích jsem trochu přibrala a dost těžko v nich vydržím přes zadek. Takže sháním spíš klasický korzet. Nevíte, kde se dá koupit?
☺Dcera chodí do 9. třídy a někdy žasnu, co si její spolužačky na sebe navlečou. Minule učitelka poslala jednu dívku domů, aby se převlékla, protože si vzala tanga a bokovky a kalhotky vzadu s motýlem jí celé vylézaly ven. Je mi docela jedno, co kdo nosí, ale asi bych ji poslala domů taky.
Minule jsme byli s manželem v kině a vedle nás byla tak šestnáctiletá baculatější holčina, která na sebe narvala vyloženě hodně malé bokovky a celý zadek ji vylízal ven s efektem push-up. Nedokážu si vůbec představit, jak se do nich dostala – snad vleže... Nahoře měla jakýsi korzet, který jí stáhl pas, ale špeky jí dole kolem břicha a boků doslova přetýkaly. A což teprve když si sedla: vyvalil se takový „pivas“, že jsem měla opravdový strach o oko, kdyby knoflík džín ulítl... Každý by měl zhodnotit, co na sebe vzít, protože toto byla opravdu síla!
☺Sexy je podle mě, když to člověku sluší, vypadá dobře, třeba i v zimním kabátě a klobouku nebo na sjezdovce. Záleží prostě na tom, jak oblečení padne, jestli je kvalitní atd... Ale když má dáma velké přetékající bříško, tak by ho asi neměla zase tak moc ukazovat... To už je v rozporu s tím, co jsem onehdy psala - být sexy...
☺Na to odhalené břicho pozor... Protože je to teď v módě, nosí se hodně krátké trička a kalhoty „bokovky“. A to i u dam, které mají dost kilo navíc. Většinu času se kontrolují a vtahují břicho, jak se dá... Ale není nic horšího, než když se pak dotyčná dáma ohne a objeví se „vana“, za kterou by se nemusel stydět průměrný opilec.
☺Ohne se a vana? To vysvětli!
☺Vana se na Moravě říká velkému přetékajícímu bříšku. Pokud ho máte, a chcete být sexy, musíte se smířit s nepohodlím v dobře utaženém korzetu!
☺Já myslím, že to jde být sexy a cítit se pohodlně. Chce to trochu sebevědomí a aby sis na sobě našla to, co sexy je, a vyzdvihla to. Nemusíš mít vysoké podpatky a korzety na celý den. Třeba jestli máš hezké nohy, tak dlouhou sukni s vysokým rozparkem nebo super je rozparek na zip - je to pohodlné, ale sexy a tak. Máš hezké bříško, ukaž pupík, pěkná ňadra, tak na ně upozorni. Myslím, že nemusí být člověk v minisukni na jehlách s dekoltem do pasu, aby působil sexy. Stačí trošku... To je tedy můj názor.
☺Já teda nevim, holky, ale fakt je ten, že byste se měly smířit s tim, že buď jste rajcovní sexy kočka - a pak máte zaškrcený prsa v těsnejch podprdách a břicha v korzetech, bolej vás nožky v úzkejch botičkách s vysokýma podpatkama a mrznou zadečky v sukýnkach. Nebo varianta „brod" - méně sexy kámoška v pohodlnejch tepláčkách.
☺Ne, tohle vůbec není pravda, ženská může bejt sexy, i když má něco pohodlného, a to by se měly ženský naučit: být sexy, a přitom se cítit pohodlně. Pokud mě něco tlačí, svírá, pak nemohu myslet pořádně na nic jinýho - a tedy se ani soustředit na chlapa.
☺No korzet, jasně proč ne, ale nesmí škrtit moc a nosit se dlouhodobě, pak to deformuje hrudní koš a nese s sebou spoustu zdravotních problémů.
☺Jasně, že ho nenosím pravidelně.
☺Ano nepravidelně a občas, v tom je to kouzlo...
☺Taky bych to viděl spíš na účelové používání korzetu, než na celodenní nošení.
☺Tím, že se stahuje korzet, ochabují svaly, takže jim to tam asi pak tak různě visí.
☺Taky je fakt, že jak se ty korzety stahovaly, tak deformovaly tělo... A kterej chlap by chtěl deformovanou ženskou?
☺A dneska se ženský dobrovolně nedeformujou? Třeba obříma silikonovejma prsama? Má být derformovaná polštářkama tuku, nebo korzetem, který je schová?
Korzety jsou pěkné... Možná je to taky proto, že dnes nejsou zrovna běžnou součástí oblečení - a co se vidí jen občas, je o to zajímavější.
Na přehlídce jsem si všiml, že většina dam nosí korzet jen po krátkou dobu přehlídky, patrně jim na delší dobu nevyhovoval... Co se týče cen, pohybují se řádově v tísících... Patrně také proto, že to již dnes není běžný kus prádla. Bohužel...
☺Představ si ženskou v tom tvém krásném korzetu, který jí tak dokonale stáhne ty poštářky tuku. A pak si ji nekdo přitáhne při vášnivém tanci blíž k sobě, až jí prasknou žebra nebo kostice a protrhne si plíce... (Ne, že bych jí to přála, leč kdysi se to prý stalo.)
☺Tuším, že se to stávalo asi tak často, jako že si někdo vystřelí oko při sundávání kalhotek či podprsenky.
☺Myslím, že Nicol Kidman se díky příliš utaženému korzetu zlomilo při natáčení Moulin Rouge žebro. Takže to není žádná minulost.
☺Máma mi jednou vnutila svůj „korzet“ (takový ten babský, hodně stahovací) na nějaký ples... Vypadalo to fakt nádherně, ale nemohla jsem dýchat a připadalo mi, že omdlím... A to je máma o dost tlutší než já, a občas ho nosí - nechápu, jak v něm může vydržet.
☺No může to být hezké si vzít korzet na chvíli, za nějakým účelem - to by se snad dalo vydržet, ale představa, že mě celý den něco stahuje a škrtí, to je hrůza, asi bych byla trochu protivná, já fakt nemám ráda, když mě někde něco stahuje nebo škrtí, proto je nejlepší léto - to člověk nemusí být skoro oblečený a jakékoli stísněnosti odpadají...
☺Kompletní korzet na celé tělo, to už asi dost hodně škrtí, ne??? Nemám ráda škrtivé věci... Onehdy mě naštvaly zařezané rifle. Nemohla jsem si rozepnout knoflík, protože bych je už nenápadně nedopla. Dost jsem se přejedla při obědě, a měla jsem najednou pocit, že se udusím. Udělalo se mi zle, dostala jsem ámok, a musela jsem domů při přednášce na školení...
☺Já si myslím, že právě ta „trocha škrcení“ je na korzetu velice zajímavá a účelná... Jinak by to nebyl korzet, že?
☺Nemám výraznou motivaci k tomu, abych hubla - resp. tvarovala postavu – tak jsem si pořídila korzet. Ale zas tolik nezeštíhluje, protože končí v pase - kdyby byl i přes bříško, tak mě to nutí i sedět rovně, protože se v tom prostě neskrčím. Takhle to moc účinné není, protože když si sednu a povolím záda, dole se mi vyboulí břicho. No uvidíme - třeba si na opravdický korzet taky jednou našetřím.
☺Já nosím stahovací kalhotky, ale ty, zvláště pevnější, jsou dost nepříjemné. Po Vánocích jsem pět kilo přibrala, takže si je občas musím vzít na punčocháče pod úzkou sukni, ale jen na pár hodin, dlouho v nich nevydržím, hlavně mi vadí při sezení. Chtěla bych si koupit klasický návlek, ale ten bez punčoch asi nejde nosit. Nikdy jsem punčochy nenosila, ale asi je zkusím.
☺Díky za informace, raději si podle tvého doporučení koupím klasický návlek, jen nevím, jestli velikost 70 nebo 75 - v pase mám 74. Jakou velikost si kupuješ ty - o něco menší, nebo větší, než máš v pase?
☺Punčochy jsem dříve nenosila, vyhovovaly mi punčocháče. Trochu jsem přibrala, a tak jsem chtěla upravit postavu. Koupila jsem si stahovací kalhotky na punčocháče. Dobře formují, ale jsou hodně nepříjemné, hlavně škrtí kolem stehen.
Zkusila jsem klasický návlek - je příjemnější, krásně stahuje břicho a boky. Musí se ale nosit s punčochami, aby nevyjížděl nahoru, a tak jsem je začala nosit. Je nutné dávat stále pozor - hlavně při ohnutí a výstupu z auta je dobře mít stále po ruce něco, třeba kabelku, čímž lze „kritické“ místo zakrýt. Zpočátku se mě několikrát stalo, že při vystupování z auta se mi sukně vysunula až nad podvazky. Po delším sezení se pas vysune vpředu trochu nahoru a vzadu zase stáhne trochu dolů. Když vstanu, tak se přední podvazky hodně napínají a vzadu jsou volné - je to třeba upravit, sahat pod sukni ale většinou nejde.
Pas s punčochami se snažím nosit stále, protože když ho na čas vysadím, těžko si zas zvykám. Mám dva pasy - jeden volnější do práce, jeden pevnější na večer. I doma nosím lehce stahující kalhotky. Když mám kratší sukni, raději si beru punčocháče a stahovačky. Jaké máte zkušenosti vy?

☺Dříve jsem nosila hlavně kalhoty, jen vzácně sukni a punčocháče. Nyní mám nové zaměstnání, kde nosím kostým s úzkou kratší sukní. Mám trochu mohutnější zadeček. Kalhoty ho skryly, ale v sukni se dost „rýsuje“. Vedoucí mi doporučila, že je nutné trochu mé proporce upravit, doporučila mi stahovací kalhotky přes punčocháče. Stahovačky s punčocháči mi byly ale hodně nepříjemné, zvlášť když bylo teplo.
Kamarádka mi věnovala starší nikdy nenošený klasický návlek - byl o trochu menší, než bych potřebovala, ale rozhodně byl pohodlnější než stahovačky. Mám trochu divný pocit z holých stehen mezi punčochami a pasem, je skutečně nutné dávat pozor hlavně při předklonu a sezení. Pas má trochu moc pevný dolní lem, ale aspoň mě nutí držet kolena u sebe. Punčochy si beru raději samodržící, a pas si pak mohu beztrestně sundat, když jsem v práci později odpoledne sama a už to nemůžu vydržet.
☺Mám podobné starosti, jako píše Marie. Ráda nosím úzkou miniskuni a punčocháče. Bohužel jsem trochu přibrala, naštěstí jen přes zadeček a v pase. Začala jsem nosit stahovací kalhotky, které jsou dost těsné, aby upravily vše tak, že není žádná změna vidět. Nevšiml si ničeho ani přítel.
Než se mi však podaří zase zhubnout, dost trpím, a tak prosím o všechny rady a zkušenosti, jak si nošení stahovacích kalhotek co nejvíc zpříjemnit. Nejhorší je to po obědě a večer, nebo když sedím. Nepomohlo by třeba se natřít nějakým krémem?
Zkouším nosit stahovačky pod i přes punčocháče, nevím, co je lépe. Také bych ráda věděla, jak se dá bránit v létě horku, které stahovací kalhotky vyvolávají. Je lépe nosit tmavé nebo světlé? Už aby byly zase ty protivné špeky pryč!

☺Co kdybys nosila stahovací pás a punčochy místo stahovacích kalhotek a punčocháčů - bylo by ti o něco míň horko a přítel by určitě také nic nenamítal.
☺Stahovací kalhotky, když mají stahovat, jsou vždy dost nepříjemné - zvláště když na ně nejseš zvyklá. Nejhorší je nosit je jen občas. Je lepší je nosit přes punčocháče, aby se daly na chvíli sundat, třeba při sezení v práci. Jaké nosíš číslo, nemáš je malé?
Nosíš je celý den ? Daleko lepší je návlek, který může být pevnější, více tedy stáhne, a je příjemnější. Taky sice škrtí v pase, ale nevadí v rozkroku. Pas mohu mít o jednu velikost menší než stahovačky. Podvazky musí být těsně na okraji, aby byly punčochy vysoko. Když dáš pozor, můžeš nosit i úzkou minisukni. Když víš, že pas budeš mít na sobě dlouho, je šikovné nosit samodržící punčochy, aby bylo možné pas na chvíli také sundat.
Obdivuji Tě, že ještě vydržíš ve stahovačkách, já bych to už asi nevydržela: pas nosím i k minisukni.

☺Sama uvažuju o korzetu, jenže bych si přála ten pravý - stahovací, ne takové ty šmejdy, co se nosí. Zajímalo by mě, jestli se tohle dá vůbec koupit v normálním obchodě, nebo je opravdu jediná možnost nechat si ho ušít? Takže korzety určitě ano - na pěkném těle je to nejvíc sexy oblečení!
☺Myslím, že na korzet bez svrchního oblečení musí být skvělá postava, protože obvykle těm dámám z toho leccos přetejká a to je podle mě dost hnus.
A šátek přes ramena v korzetu by taky asi nebyl zrovna nic pro mě.
Vrchní korzety bez ramínek ke kalhotům se mi ale moc líbí.

☺Korzet ale taky není pro anorektičky... To asi tak jediné vypadá fakt nechutně.
Jinak ale postavu vytvaruje: zúží pas, prsa vyzdvihne atp.
☺No, to chápu, ale na úkor toho tvarování to pak někde „vyteče“...
☺Já nosím korzety pod večerní, nebo dlouhé šaty a sukně. Jinak nosím stahovací podvazkový pás a punčochy! Korzet většinou takový, co má tzv. polopodprsenku, to jsou podepřená prsa kosticí, ale dvorce a bradavky jsou venku! Je to vlastně taková otevřená podprsenka. Nedávno jsem pár kilo přibrala, ale v korzetu to není znát, „přetýkám“ jen trochu nahoře... Podprsenky dále nosím bezešvé a bez výztuže! Tak vypadá můj šatník a je mi 36 let.
☺Jako bych viděla sama sebe v korzetu - je tedy fakt, že nebyl šitý na míru a krom prsou mi z něj nic nevytékalo. U prsou se mi trošku tvořily faldíky. Ale být ten korzet jiného střihu...
☺Korzet se musí vyrábět na míru. Tedy aby vyloženě seděl. Kostice postavu zpevní a upnou. A v podstatě vše zatlačí dovnitř (špeky na břiše a bocích atp.).
Jediné, co pak hrozí vytejkáním, jsou prsa. Ale to taky řeší střih: aby netekly nahoře po straně, ale aby udělaly dokonalý dekolt (např. se nahoře udělá šněrování atp.).
☺A taky kdybych měla silnější stehna, přemýšlela bych trošku, co s nima... Možná, že bych přes den, pokud je to možné, co nejdéle nosila nějaké stahovací punčochy - tak, aby stahovaly co nejvíce na stehnech, aby zde docházelo i ke zvýšení teploty. (Tlak = zvýšená teplota.) Takže chůze a běh bude jedna věc a rychlejší spalování tuků v místech tlaku by se mělo teoreticky projevit. Nesmíte však nikdy stahovat v podkolenní jamce! Zde vedou důležité nervy.
☺Včera jsem si zkoušela, v čem půjdu na ples, a rozhodla jsem se , že zakoupím stahovací punčocháče, nemáte s nimi některá zkušenosti. Nechci aby mi zase ty špeky vyskočily nahoru - to bych to moc nevyhrála. Jednou jsem zakoupila stahovací body, hrůza a děs , měla jsem ho jednou na plese, půlku večera jsem se statečně dusila a pak to ze sebe potupně servala na toaletě a strčila do kabelky. Musela jsem hned domů s šátkem „extravagantně“ přes ramena, aby nikdo neviděl, že nedopnu zip na šatech! Už nikdy víc!
☺Já osobní zkušenosti nemám, ale včera si tam jedna zákaznice zkoušela šaty, jedny krásnější než druhé. Měla postavu typu hrušky, a velice jí všechny ty punčocháče doporučovaly. Jak prodavačky, tak další zákaznice, co tam zkoušely taky šaty. Prý to zmenší objem kolem stehna o dva až tři cm. Vyzkoušej, za to nic nedáš, přinejhorším je taky serveš na toaletě.
☺Máš pravdu, servat to už umím, tak v čem je problém. Koupím je a potom poreferuju.
☺ Tak už jsem to zkusila. Moje zážitky? Stáhne to břicho, ale nad okrajem to udělá bouli, a když máš něco na tělo, je to vidět. Záleží na tom, jestli ti má co přetéct. Mně teda mělo, tak snad abych si nakonec raději vzala normální prádlo anebo pak už jedině tu svěrací kazajku, která stahuje odshora až dolů a... nedýchat !!!


složeno z více diskuzních klubů na téma korzet a stahovací prádlo